Stravování

Káva s tonikem a pomerančovým džusem osvěží v teplých dnech

V horkých dnech stojí za to sáhnout po kávě s ledem nebo se zmrzlinou. Pokud ale chcete něco exotičtějšího, vyzkoušejte kávu s pomerančovým džusem. Tento letní drink lze snadno připravit také doma. Můžete tak zpříjemnit letní posezení nejen sobě, ale také nečekané návštěvě. Jak si tento nápoj připravit snadno a rychle?

Káva na různý způsob

Káva může být podávána různými způsoby, ať už s ledem, zmrzlinou, nebo našlehaným mlékem. Jelikož se káva řadí mezi nejpopulárnější nápoje na světě a lidé jsou vynalézaví, máme pro vás nový způsob, jak si můžete letní kávu ozvláštnit. A to přidáním do černé kávy nejlépe čerstvě vymačkaného pomerančového džusu. Nejenže chuť kávy nebude tak hořká, ale také tuto chuť ocení i ti, kteří nejsou notoričtí popíječi tohoto černého moku.

Doporučený článek:  Zdravé srdce a delší život zajistí oblíbený nápoj. Dva až tři šálky denně odborníci schvalují
Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na kvalitu

Pokud si chcete vychutnat opravdu luxusní kávu, budete potřebovat kvalitní kávová zrna. Ta můžete pořídit v malých místních pražírnách nebo ve specializovaných obchodech na internetu. Káva by měla být čerstvě namletá, aby se z ní nevytratilo lahodné aroma, a také by neměla být moc přepražená, aby se zachovaly veškeré chuťové vlastnosti kávových zrn. Espresso si připravte buď v pákovém kávovaru, přes filtr, nebo v espresso konvičce. Musíte však myslet na to, že každá příprava kávy má svá specifika. Hlavně co se týká hrubosti mletí kávových zrn.

Doporučený článek:  Některé ingredience přidají polévce kalorie, tuky nebo nadbytečnou sůl

Recept na espresso s pomerančovým džusem

K tomuto receptu budete potřebovat

  • 60 ml kvalitního espressa,
  • 60 ml čerstvě vymačkané pomerančové šťávy,
  • 2 plátky pomeranče,
  • 100 ml toniku,
  • pár kostek ledu.

Do sklenice vložíme kostky ledu a plátky pomeranče. Ty pak zalijeme vymačkanou šťávou z ovoce a dolijeme tonikem do výšky 3/4 šálku či sklenice. Nakonec nalijeme čerstvé espresso po stěnách sklenice. A letní drink je na světě.

Zdroj: https://fluentincoffee.com/coffee-and-orange-juice/