Stravování

Majonéza dodá míchaným vajíčkům krémovou strukturu a nadýchanost

Míchaná vejce jsou jedním z nejčastějších pokrmů, které si z vajec doma připravujeme. Pokrm je to velmi jednoduchý a zabere vám jen pár minut času. Ukázalo se, že když do vajíček přidáte jednu lžíci zajímavé suroviny, užijete si jejich chuť mnohem více. K vejcím stačí přidat lžíci majonézy. Je to velmi netradiční, ale vajíčka díky tomu budou nadýchaná a měkká.

Čím můžete oživit míchaná vajíčka?

Míchaná vejce jsou velmi jednoduchý pokrm, který si snadno připravíte během chvilky k snídani. Jde o velmi zdravou snídani, která vám dodá na začátku dne hodně energie. Vejce jsou bohatá na bílkoviny, vitamíny a minerály. Všechny jejich složky potřebujeme pro zdravý organismus. S přidáním oblíbené zeleniny budou ještě zdravější.

Při přípravě míchaných vajíček můžete experimentovat, jak si přejete. Můžete do nich vždy přidat jinou zeleninu, slaninu, pažitku, šunku, nebo dokonce houby. To jsou základní přísady, které se často do vajec přidávají. Dnes se ale podíváme na jednu netradiční surovinu, která by vás zaručeně nenapadla. Majonéza se do míchaných vajec totiž skvěle hodí. Proč?

Zdroj obrázku: Freepik

Majonéza zajistí nadýchanou strukturu vajíček

Na dokonale nadýchaná míchaná vajíčka nepotřebujete žádnou záhadnou surovinu. Postačí vám obyčejná majonéza. Připravte si po ruce 35 gramů másla, 3 vejce, cherry rajčata, 1,5 lžičky majonézy, sůl a pažitku. Tato kombinace vám zajistí nejlepší snídani, jakou si můžete přát. Navíc vám celá příprava zabere jen pár minut.

Na pánvi rozehřejte máslo a přidejte rajčata. Restujte je 3–5 minut a nezapomeňte je občas otočit. Do misky rozklepněte vajíčka a přilijte je do pánve s rajčaty. Jakmile bude směs promíchaná a vejce již téměř hotová, přidejte majonézu. Promíchejte vše v pánvi, dochuťte solí a přidejte pažitku. A máte hotovo! Míchaná vajíčka budou nádherně nadýchaná, jemná a měkká. Vyzkoušejte tento trik a zaručeně nebudete litovat.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/mayoneggs-scrambled-eggs-review-23208716