Zdraví

K postavě snů a krásné pleti dopomůže pořádně tučná svačinka. Avokáda se nemusí bát ani diabetici

Avokádo má jedinečnou chuť. Milovníci avokáda teď budou mít ještě více důvodů k jeho pravidelné konzumaci. Pomáhá totiž při boji s vysokým cholesterolem a snižuje krevní tlak. Nezáleží na tom, jestli máte příliš mnoho cholesterolu, nebo se chcete zbavit pár přebytečných kilogramů. V obou případech vám pomůže konzumace avokáda.

Zdravotní benefity avokáda

Avokádo obsahuje mnoho vitamínů (C, E, A), které se postarají o silný imunitní systém a mladistvý vzhled. Kromě toho obsahuje také vitamíny skupiny B, které jsou nezbytné pro využití energie ze stravy. V zeleném ovoci najdeme také fosfor, vápník, hořčík, draslík, sodík, jód, železo, měď, zinek, mangan a 14 aminokyselin. Jak vidíte, nabízí toho skutečně hodně.

Doporučený článek:  Při konzumaci vajec záleží na způsobu jejich úpravy

Dobrou zprávou je, že můžete sáhnout po avokádu a nemít strach z kalorií. Energetická hodnota 100 gramů ovoce je 169 kcal, ale z toho 80 procent tvoří zdravé mononenasycené tuky. Avokádo má také velmi nízký glykemický index (40 GI), takže pomáhá snižovat glykémii. Ocení to hlavně diabetici a pacienti s inzulínovou rezistencí, protože si avokádo mohou v klidu vychutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Avokádový olej odstraní cholesterol a budete mít krásnou pleť

Vyzkoušet nemusíte jen samotné ovoce, ale také avokádový olej. Snižuje LDL cholesterol a zároveň vás nepřipraví o HDL cholesterol, který je pro lidské tělo prospěšný. Čistí stěny cév od usazenin cholesterolu a přesouvá je do jater. Jestli chcete bojovat s vysokým krevním tlakem, můžete si doma připravit guacamole. Podpoříte tím nejen srdce, ale také plíce.

Doporučený článek:  Jediný pohled na nohy odhalí skrytou nemoc. Pozor na skvrny i změnu barvy

Jestli chcete avokádo zužitkovat ještě jinak, připravte si doma avokádovou masku. Vaše pleť bude nádherně regenerovaná, vyživená a mladistvá. Použít ji přitom můžete na obličej i dekolt. Avokádo se doporučuje pro suchou, citlivou a problematickou pleť, takže se toho nemusíte obávat. Pastu z mletých semínek avokáda zase můžete použít k odstranění lupů z vlasů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/avocado-nutrition