Zdraví

K postavě snů a krásné pleti dopomůže pořádně tučná svačinka. Avokáda se nemusí bát ani diabetici

Avokádo má jedinečnou chuť. Milovníci avokáda teď budou mít ještě více důvodů k jeho pravidelné konzumaci. Pomáhá totiž při boji s vysokým cholesterolem a snižuje krevní tlak. Nezáleží na tom, jestli máte příliš mnoho cholesterolu, nebo se chcete zbavit pár přebytečných kilogramů. V obou případech vám pomůže konzumace avokáda.

Zdravotní benefity avokáda

Avokádo obsahuje mnoho vitamínů (C, E, A), které se postarají o silný imunitní systém a mladistvý vzhled. Kromě toho obsahuje také vitamíny skupiny B, které jsou nezbytné pro využití energie ze stravy. V zeleném ovoci najdeme také fosfor, vápník, hořčík, draslík, sodík, jód, železo, měď, zinek, mangan a 14 aminokyselin. Jak vidíte, nabízí toho skutečně hodně.

Dobrou zprávou je, že můžete sáhnout po avokádu a nemít strach z kalorií. Energetická hodnota 100 gramů ovoce je 169 kcal, ale z toho 80 procent tvoří zdravé mononenasycené tuky. Avokádo má také velmi nízký glykemický index (40 GI), takže pomáhá snižovat glykémii. Ocení to hlavně diabetici a pacienti s inzulínovou rezistencí, protože si avokádo mohou v klidu vychutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Avokádový olej odstraní cholesterol a budete mít krásnou pleť

Vyzkoušet nemusíte jen samotné ovoce, ale také avokádový olej. Snižuje LDL cholesterol a zároveň vás nepřipraví o HDL cholesterol, který je pro lidské tělo prospěšný. Čistí stěny cév od usazenin cholesterolu a přesouvá je do jater. Jestli chcete bojovat s vysokým krevním tlakem, můžete si doma připravit guacamole. Podpoříte tím nejen srdce, ale také plíce.

Jestli chcete avokádo zužitkovat ještě jinak, připravte si doma avokádovou masku. Vaše pleť bude nádherně regenerovaná, vyživená a mladistvá. Použít ji přitom můžete na obličej i dekolt. Avokádo se doporučuje pro suchou, citlivou a problematickou pleť, takže se toho nemusíte obávat. Pastu z mletých semínek avokáda zase můžete použít k odstranění lupů z vlasů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/avocado-nutrition