Rady a tipy, Zdraví

Jaro pomalu klepe na dveře. Užijte si letošní rok bez nepříjemné alergie

Alergici to mají na jaře a v létě těžké. Pylové alergie se projeví v plné síle a spousta z nás bojuje s nepříjemnými příznaky ve formě kýchání, rýmy, slzení očí a mnoha dalšího. Existují však způsoby, jak příznaky pylové alergie minimalizovat. Zkuste i vy letos prožít jaro a léto bez zbytečných komplikací.

Co je alergie?

Alergii lze asi nejlépe vysvětlit jako tendenci přehnaně reagovat na běžné látky, které u zdravých lidí nevyvolávají žádnou reakci. Faktory, které tuto reakci spouští, se nazývají alergeny. Existují celoroční alergeny a sezónní alergeny. Do první skupiny patří například roztoči či domácí prach. Do druhé se řadí zejména pyly trav, stromů a plevele.

Doporučený článek:  Zbavit se zápachu z cibule je možné několika domácími metodami

Příznaky alergie na pyl

Alergie na pyl je spojena s příznaky, jako jsou:

  • rýma,
  • záchvaty kýchání,
  • ucpaný nos,
  • svědění nosu,
  • zarudnutí a slzení očí,
  • škrábání v krku,
  • bolesti hlavy a dutin,
  • únava.
Zdroj obrázku: Freepik

Jak alergii na pyl zvládnout bez potíží?

V prvé řadě užívejte antihistaminika. Jsou to sice léky, které nikdo brát zbytečně nechce, ale v tomto případě se skutečně vyplatí začít je užívat ještě před nástupem alergických příznaků. Dále je vhodné nosit venku respirátor nebo roušku, které sníží množství vdechnutých alergenů. V noci vždy raději spěte se zavřenými okny. Sice platí, že čerstvý vzduch je důležitý, ale pokud ve vzduchu poletují alergeny, je lepší držet je od sebe dál.

Doporučený článek:  Superpotravina za pár korun, ale s mimořádnými vlastnostmi: lněná semínka zharmonizují celé tělo

Sledujte oznámení týkající se pylu ve vaší oblasti. Tento typ informací je široce dostupný na internetu a pomůže vám dobře odhadnout situaci, kdy bude prostě lepší zůstat doma a zbytečně nevycházet do přírody. Po procházce se vždy převlékněte a vykoupejte, abyste smyli pylová zrna. Oblečení by mělo být vždy mimo ložnici. Vyplatí se ho okamžitě vyprat a zároveň nesušit prádlo venku.

Díky těmto opatřením můžete příznaky pylové alergie značně zmírnit a cítit se i na jaře a v létě dobře a pohodlně.

Zdroj: https://acaai.org/allergies/allergic-conditions/seasonal-allergies/