Domov, Rady a tipy

Domácí prostředky povlečení přirozeně vybělí

Bílé povlečení je velmi oblíbené, ale je pravdou, že dlouho bílé nevydrží. Může se nejen snadno zašpinit, takže je potřeba jich mít několik, ale také se může stát, že častým praním zešedne. Na druhou stranu se bílé povlečení bude hodit ke všem barevným variantám a můžete ho kombinovat s čímkoliv. Jak se ale zbavit šedé barvy a jaké prostředky jsou vhodné na bělení?

Už naše babičky věděly, co je dobré na bělení

Na to, abyste znovu rozzářili bílé povlečení, nebudete potřebovat žádnou chemii. Naše babičky a maminky přesně věděly, co je na to vhodné, a najdete to v kuchyni. Snadno dostupné prostředky, které jsou levné a pro přírodu neškodné, najdete opravdu všude. Zkuste je tedy využít právě na bělení prádla i povlečení.

Doporučený článek:  Kočky mají rády pohlazení na určitých místech více

Bílé povlečení se může stát nesmrtelným, pokud se o něj budete starat. Jinak brzy ztratí nejen barvu, ale také další vlastnosti, které jsou pro něj typické. Jestli se bílé povlečení používá pouze málokdy, velmi snadno se stane, že se ušpiní nebo se na něm bude usazovat prach. Je tedy vhodné mít několik druhů povlečení, abyste je mohli střídat. Co ale udělat, pokud povlečení zešedlo a vy potřebujete obnovit jeho vzhled?

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky nic nestojí a fungují skvěle

Na bělení prádla můžete použít například jedlou sodu. Ta pomůže v celé domácnosti nejen s úklidem. Stačí si připravit roztok složený z pěti litrů vody a 1,5 hrnku sody. Můžete roztok nalít do vany nebo velkého umyvadla, aby povlečení bylo celé ponořené. Nakonec povlečení vyperte a dejte usušit na slunce, protože to také přirozeně bělí zašedlé oblečení a látky.

Doporučený článek:  Vysoké teploty jsou pro mazlíčky náročné. Ochraňte svého čtyřnohého přítele za každé situace

Vroucí voda může rovněž pomoci. Než dáte bílé prádlo vyprat, můžete ho zalít vařící vodou. Smíchejte pak prací prášek s citronovou šťávou nebo octem a nastavte správný program. Po skončení dejte usušit na slunce. Použít můžete také kuchyňskou sůl, do které povlečení namočte na celou noc. Jedině tak budou výsledky dokonalé.

Zdroj: https://casper.com/blog/how-to-whiten-sheets/