Vztahy

Čtyři znaky, které charakterizují toxického člověka

Toxická osobnost může být v podstatě kdokoliv. Může jít o vaše rodinné příslušníky, partnery nebo také kolegy, či rovnou šéfy v zaměstnání. Tyto osoby mají neustále nějaký problém. Cítí se hloupí, neatraktivní nebo nemilovaní. A touto toxicitou ničí také vás. Proto je dobré s nimi přerušit kontakt. Ne vždy to je ale možné. Negativní emoce se totiž mohou přenést z toxické osoby také na vás a i vy můžete začít mít špatné pocity.

Jak jednat s toxickou osobou?

Pokud máte vrozený smysl pro humor, máte nyní výhodu. Poznámky nebo narážky toxické osoby můžete totiž proměnit na žert. Díky tomu, že je nebudete brát vážně, si je ani nepřipustíte a toxická osoba se vám nedostane pod kůži. Ignorujte posměšky takové osoby. Pokud je to možné, kontakt s takovou osobou snižte na minimum. Níže uvádíme, jaké jsou typické znaky toxické osoby – podle nich poznáte, že se jedná o toxickou osobnost.

Doporučený článek:  Ironie a sarkasmus do vztahu nepatří. Nepříjemné poznámky vůči protějšku vedou jedině k rozchodu
Zdroj obrázku: Freepik

Vyčerpání

Po kontaktu s touto osobou se cítíte vyčerpání. Neustále jste slyšeli naříkání na problémy, které ve skutečnosti ani problémy nejsou. Můžete pociťovat také bolesti hlavy nebo žaludku. A už nemáte energii v konverzaci s touto osobou pokračovat.

Zraněné city

Toxická osoba má tu vlastnost, že dává najevo své skutečné myšlenky a pocity tak, že uráží ostatní. Takový člověk si je vědom, že zranil vaše city, přesto však s úsměvem dodává: „To byl jen žert.“ Ale díky tomu aspoň máte možnost vidět, co k vám skutečně cítí.

Doporučený článek:  "Já chtěla lásku, ale ty jenom nové smlouvy." Naletěla jsem finančnímu poradci, kterého jsem potkala na seznamce
Zdroj obrázku: Freepik

Ne není odpověď

Toxická osoba se vás vždycky bude snažit vtlačit do nějaké situace, která vám nebude vhod. Vaše ne totiž nebere jako odpověď. Je to manipulátor, který často vyvíjí tlak na veřejnosti, abyste se cítili hloupě, jestliže odmítáte. Když jste sami, může být mnohem brutálnější a agresivnější.

Snaha ovládat

Tato osoba musí mít přehled o tom, kde jste byli a co jste tam dělali.

Zdroj: https://www.webmd.com/mental-health/signs-toxic-person