Nezařazené

Cibulový postřik ochrání rostliny před škůdci a chorobami

Postřik z cibulových slupek má mnoho vlastností, které mají příznivý vliv na rostliny. Směs vystrašuje mšice, roztoče i klíšťata. Kromě toho je to velmi všestranný prostředek a bude skvělý pro zahradní rostliny i pro ty, které se pěstují v květináčích.

Vlastnosti cibulových slupek

Cibulové slupky jsou pokladnicí vitamínů (především vitaminu B) a minerálů jako železa nebo vápníku. První z prvků ovlivňuje růst rostliny a podílí se na procesu fotosyntézy. Vápník na druhé straně vykonává v rostlině řadu důležitých funkcí. Pozitivně ovlivňuje vývoj kořenového systému, kromě toho neutralizuje organické kyseliny a aktivuje enzymy. Vitamin B imunizuje rostliny proti chorobám, díky čemuž rostou silněji a svěžeji.

Doporučený článek:  Po vypití kávy má většina lidí potřebu jít na toaletu

Příprava postřiku z cibulových slupek vám nezabere moc času a je jednoduchá. K jeho provedení budete potřebovat dva litry vody a cibulové slupky. Sušené cibulové slupky přeneste do hlubokého hrnce a zalijte vodou. Vařte je 20 minut na mírném ohni a poté směs přeceďte. Vychladlý roztok nalijte do láhve s rozprašovačem a máte hotovo. Pokud byste postřik nespotřebovali celý, můžete ho skladovat v chladničce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postřik aplikovat

Aby byly účinky co nejlepší, používejte tento postřik alespoň třikrát týdně. Pokud jde o rostliny, které jsou venku, ošetření se nejlépe provádí v zamračených dnech, ale nesmí pršet. Když je venku horko, postřik by se neměl provádět. Je to způsobeno jednak tím, že látka se absorbuje hůře, a jednak tím, že může způsobit tepelný šok vyplývající z teplotního rozdílu.

Doporučený článek:  Kvasnicový postřik dodá rostlinám sílu a ochrání je před škůdci

Domácí plodiny lze postřikovat kdykoli bez ohledu na počasí. Opakujte ošetření během celého vegetačního období rostliny. Zbytky poslouží k hnojení půdy, se kterou stačí zalévat jednou týdně. Budou lépe chráněny před plísňovými chorobami, roztoči a plísněmi. První účinky jsou patrné již po několika dnech po zalévání.

Zdroj: https://agriculturereview.com/2021/01/onion-peel-fertilizer-preparation-and-usage.html