Životní styl

Tipy, jak zvládnout všechny výzvy mateřství v klidu

Mateřství je zkušenost pro každou ženu, ať se jedná o první, nebo druhé, či další dítě. Každé je totiž jiné a každé bude potřebovat něco jiného. Jedno bude spinkat v noci, ke druhému zase budete vstávat každou hodinu. Naštěstí ale existují věci, které mohou život maminkám ulehčit, a ony se budou moci nejen vyspat, ale také ušetří mnoho času například při vaření nebo celkové péči o dítě.

Jak se nezbláznit z mateřských povinností?

Maminky by se neměly stydět říkat si o pomoc. První dny a týdny s miminkem mohou být hodně náročné. Je tak vhodné říct návštěvě, která se k vám chystá, ať udělá něco dobrého k jídlu. Maminky by se měly věnovat především dítěti, a ne stát u plotny. Řekněte si o pomoc všem, kteří vám pomoci chtějí. Manžel, rodina, přátelé, ti všichni by měli podpořit novopečenou maminku.

Když do života přijde dítě, mnoho žen ztratí veškerý svůj život, který měly předtím. Bohužel je to špatně, protože maminky by se neměly vzdávat všeho, co jim dělá radost. Pokud chodily jednou týdně na pedikúru nebo kávu s kamarádkou, měly by v tom pokračovat. S dítětem přeci život nekončí. Pokud máte hodné miminko, můžete si ho brát s sebou. Půl hodiny by klidně mohlo vydržet také s tatínkem nebo babičkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte, že máte doma partnera

Miminko většinou obrátí život vzhůru nohama nejen ženě, ale také muži. Ten se může cítit odstrčený a na druhé koleji, protože žena se věnuje hlavně dítěti. Ani na vztah by se nemělo zapomínat, je velmi důležité ho dál rozvíjet. Partner by ale ženě měl v mnohém pomáhat, aby měla dostatek síly a energie věnovat se zase jemu. Dokonalá souhra může vést jen k tomu, že váš vztah bude zrát a miminko bude spokojené, protože spokojení budou jeho rodiče.

Zapomeňte také na srovnávání s ostatními. Vlivem sociálních sítí si můžete přidat neschopně, protože maminky se prezentují jako krásné ženy, které nejenže pečují o dítě, ale ještě se zvládají denně malovat a chodit do společnosti. Srovnáním ale ničeho nedocílíte. Můžete se dostat do špatné nálady nebo se objeví stres a úzkosti. Miminko může vaši náladu vycítit a tím hůře pak půjde uklidnit. S nikým nesrovnávejte ani sebe, ani své dítě.

Zdroj: https://www.bowandrattle.com/blogs/blog/surviving-motherhood-the-top-5-tips