Zajímavosti, Životní styl

Červená špička na banánech značí, že ovoce bylo pěstované ekologickou metodou

Červená špička na slupce banánu v obchodě znamená jen jedinou věc. Lepší banány nikde v okolí nenajdete! U nás to může být dost netradiční pohled, ale v Austrálii je naprosto běžnou věcí. Setkat se s tím můžete i ve velkých obchodech. Ukázalo se, že toto označení je velmi důležité, a jakmile ho uvidíte, měli byste si tyto banány koupit. Proč?

Co znamená červený vosk na banánech?

Pěstitelé v Austrálii i jiných zemích označují červeným voskem špičky banánů, když jsou banány vypěstovány určitým způsobem. Označení se nazývá Red Tip. V našich zemích se můžeme setkat s označením bio, které ukazuje na kvalitnější ovoce, na které nebyly použity škodlivé pesticidy. Red Tip je trochu jiné (i když podobné) označení.

Doporučený článek:  Pohyb nepochybně patří ke zdravému životnímu stylu, někdy není třeba mnoho

V Austrálii se používá pro označení banánů, které jsou produktem ekologického zemědělství zvaného Ecoganic. Tuto metodu vymysleli Frank a Dianna Sciaccaovi v roce 1998. „Jakmile na banánech uvidíte červenou špičku vosku, dozvíte se, že byly vypěstovány v souladu s přírodou. Příroda se vyvíjela stovky tisíc let, aby byla v rovnováze,“ uvedl Frank pro Daily Mail.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co je Ecoganic zemědělství?

Tento přístup k zemědělství je založen na přirozených procesech přírody. Jedná se o pěstitelskou metodu, která chrání životní prostředí, nepoužívá žádné chemikálie (včetně bio postřiků) a řídí se pouze samotnou přírodou. Tento přístup není po světě bohužel příliš rozšířený u větších pěstitelů, ale mnoho lidí pomocí tzv. permakultury pěstuje vlastní úrodu na zahradě a nechává vše na přírodě.

Doporučený článek:  Mozek potřebuje pravidelný odpočinek a pauzu od digitálního světa

Tradiční zemědělství je postaveno na chemikáliích, které sterilizují půdu, zabíjí hmyz a ovoce je díky nim chutnější a výživnější. Pravdou ale je, že přirozená chuť ovoce a zeleniny je mnohem lepší. Navíc se u permakultury nebo Ecoganic zemědělství nemusíte obávat pesticidů a další chemie, kterou běžně konzumujeme s ovocem a zeleninou.

Zdroj: https://au.news.yahoo.com/what-the-red-tip-on-bananas-sold-at-coles-and-woolworths-really-means-083238146.html