Rady a tipy

Bramborový škrob působí blahodárně na pleť i vlasy

Bramborový škrob má mnoho úžasných vlastností, kvůli kterým ho máte jistě ve své kuchyni. Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale ve skutečnosti jde o celkem běžnou součást kosmetiky, protože má blahodárné účinky na pleť. Naštěstí ho můžete využít i bez drahé kosmetiky. Stačí vám obyčejný bramborový škrob, ze kterého si uděláte domácí prostředek proti vráskám.

Úžasné vlastnosti bramborového škrobu

Bramborový škrob je bohatým zdrojem bílkovin a dietní vlákniny, která pomáhá k regulaci trávení a podporuje střevní bakterie, které jsou zodpovědné za dostatečnou imunitu a oběhové funkce. Kromě toho obsahuje také malé množství tuku a velké množství vitamínů C a B6, ale pokud trpíte celiakií, musíte si ohlídat, aby byl škrob bezlepkový.

Doporučený článek:  Domácí masky posílí vlasy a vrátí jim zdraví a lesk

Hlavní otázka zůstává: je bramborový škrob zdravý? Když ho budete používat s mírou, tak rozhodně zdravý je, stejně jako mnoho dalších surovin. Nadměrná konzumace může vyústit v nepříjemné problémy. Potýkat se můžete s plynatostí nebo průjmem. Pro vaše střeva je ovšem přiměřená konzumace škrobu přínosná a pro vaši pleť a vlasy bude přímo blahodárný.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte bramborový škrob v kosmetice

Vaše vlasy a pokožka si zaslouží tu nejlepší péči. Na vlasy si můžete připravit masku nebo oplach. Na masku stačí použít malou lžičku škrobu a trochu kondicionéru. Vše promíchejte, naneste na vlasy a nechte působit. Poté důkladně opláchněte. Na oplach budete potřebovat lžičku škrobu a litr převařené vody.

Doporučený článek:  Obávané vosy a sršně jsou skutečnou hrozbou. Bojovat s nimi na vlastní pěst nemusí skončit dobře

Vyrobit si ale můžete i pleťovou masku z jednoho bílku, lžíce kefíru a stejného množství škrobu. Bílek vyšlehejte do tuhé pěny, přidejte kefír a škrob. Vše promíchejte a naneste na obličej. Jemně masku vmasírujte do pokožky a nechte 15 minut působit. Poté vše důkladně opláchněte studenou vodou. Vaše pleť bude vypadat mladistvě, svěže a jemně. Uvidíte, že po pár použitích nebude po vráskách ani památky!

Zdroj: https://worldmisc.com/read/benefits-of-starch-face-mask