Dětské hračky jsou plné nečistot a bakterií, proto je potřeba je pravidelně čistit a kontrolovat, jestli nejsou rozbité. Mohou malé děti ohrozit na životě. Protože ale hračky patří k věcem, které by měly přinášet radost, vyplatí se je udržovat, a to nejen ty plyšové. Dětský pokoj bude oázou klidu a vaše dítě bude šťastné.
Proč je hygiena pro malé děti tak důležitá?
Malá miminka nemají vybudovanou imunitu, a proto je potřeba dbát na zvýšenou hygienu, a to nejen osobní, ale také co se týče hraček a dalších pomůcek, které pro ně rodiče mají. Miminko se dostane do kontaktu nejen s oblečením své matky nebo otce, ale také s dudlíky, lahvemi, kočárkem a v neposlední řadě hračkami. Nebezpečí může číhat také v případě, že pravidelně neměníte povlečení nebo nevětráte peřiny.
Dávejte si ale pozor, abyste to nepřeháněli, protože sterilní prostředí není vůbec vhodné – může vést k oslabení imunitního systému. Kdy ale hračky čistit? V období, kdy je kojenec ještě malý, se tolik do kontaktu s hračkami nedostane. Co se týče dudlíků a lahví, měly by se oplachovat a čistit po každém použití. Plyšové hračky nejdříve vyperte, než je dáte dítěti do ruky.
Existuje několik způsobů, jak hračky vyčistit
Co se týče čištění hraček, můžete si vybrat hned několik způsobů, jak to udělat. Některé přípravky ale nejsou pro malé děti vhodné a mohou jim naopak ublížit. Jak si tedy poradit? Můžete použít prostředky, které najdete doma v kuchyni. Vhodné jsou například sůl, ocet nebo jedlá soda. Jsou to metody, které jsou praktické a levné. Rozhodně také neuděláte chybu s napařovači nebo podobnými přístroji, které lahve čistí za vás.
Gumová kousátka nebo chrastítka můžete vložit do myčky nádobí, ale nastavte správnou teplotu a program, aby se hračky nezničily, plyšové hračky zase můžete vyprat v pračce. Nejlépe se hračky čistí horkou párou nebo vodou a utírejte je bavlněnou utěrkou, která dobře vsakuje vlhkost.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31673106/how-to-disinfect-toys/