Móda

5 největších chyb při oblékání: objevte svůj styl a buďte sama sebou

Plánujete velké nákupy nebo změny v šatníku? V první řadě byste se měli zamyslet nad svým stylem a tím, co doopravdy potřebujete. Dnes si představíme největší chyby, kterých se můžete dopustit každý den, když se chystáte ven. Možná bude stačit jen malá změna a získáte úplně nový šatník a budete vypadat mnohem lépe. Na co si musíte dávat pozor?

Osobní styl je klíčem k úspěchu

Každý z nás má vlastní styl, ale mnoho lidí ještě nezjistilo, co jim sedí nejlépe. Osobní styl je kombinací toho, co vám sluší a v čem se cítíte nejlépe. Cesta k němu může být dlouhá a složitá, ale nesmíte se vzdávat. Jedině tak si budete moci kupovat jen věci, které se k vám vážně hodí, a nebudete utrácet za nesmysly. Navíc budete každý den vypadat skvěle!

Doporučený článek:  Vhodně zvolené doplňky sváteční outfit oživí a skvěle doplní

S tím souvisí i další bod. Hodně lidí zkusí jeden kousek a potom u něj zůstanou po mnoho let. Garantujeme, že vám nesluší jen jediný kousek ze skříně. Nikdy se nelimitujte na jediný střih. Experimentujte a zkoušejte mnoho různých střihů, barev i stylů.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte strach z kombinací a neznáte své tělo

Většina lidí vždy vsadí na jednu barvu. Kombinací se ale nebojte. Myslete na pravidlo tří odstínů. Dávejte si pozor, abyste nevypadali lacině. Inspiraci na kombinace a styl najdete na internetu všude. Inspirujte se a zkoušejte. Jistě najdete kombinaci, která vám bude slušet.

Doporučený článek:  Maminka Mirka: E-shopy s oblečením využívám jako půjčovnu. Můžu si tak dovolit stále nové módní kousky

Znáte svůj typ postavy? Oblékejte se podle toho! V opačném případě si můžete zbytečně zkrátit nohy nebo krk, příliš protáhnout střed těla nebo si opticky přidat kilogramy navíc. Naučte se, jaké typy oblečení jsou ideální pro váš typ postavy, a podle toho nakupujte.

Myslete na lepší investice

Mnoho z nás má doma nespočet kousků oblečení a většina z nich vypadá podobně. Místo toho, abyste měli doma šest stejných triček, investujte do dvou kvalitních svetrů a jednoho pořádného kabátu. Vyplatí se vám to více a nebudete se muset zdlouhavě rozhodovat, co si ráno obléknete.

Zdroj: https://www.panaprium.com/blogs/i/fashion-mistakes