Domov

Ucpanou toaletu pomůže uvolnit plastová láhev

Ucpaná toaleta je nejen zárukou nepříjemného zápachu a množení bakterií, ale také šancí na malou domácí pohromu, protože voda, která se z ní vylévá, může obyvatelům způsobit mnoho problémů a v důsledku toho i náhlé výdaje. S ucpaným záchodem si však dokážete snadno poradit.

Problém, který se může objevit všude

Ucpaná toaleta je problém, který se může stát v každé domácnosti, stačí, že v kanalizačním systému je více toaletního papíru nebo výrobků osobní hygieny, a neštěstí je na světě. To platí i pro papírové utěrky, kapesníky a vlhčené ubrousky, jakož i zbytky jídla, které někteří lidé házejí do toalety. To je obzvláště nebezpečné, protože tuk hromadící se v kanalizačním systému je často příčinou přetížení.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou pomůže udržet pokrmy déle teplé

Existuje několik způsobů, jak uvolnit ucpanou toaletu. Mezi nejoblíbenější a specializované metody patří snadné použití činidla na bázi hydroxidu sodného. Po použití nezapomeňte toaletu důkladně opláchnout a také ji vyčistit dezinfekčním prostředkem. Můžete se samozřejmě pokusit uvolnit toaletu mechanicky pomocí zvonu a spirály pro uvolnění potrubí nebo zavolat instalatéra.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby

Lidé, kteří upřednostňují domácí, přírodní a bezpečné způsoby pro planetu, mohou být v pokušení vyzkoušet recept založený na jedlé sodě a octě. Stačí nalít několik polévkových lžic jedlé sody do toalety a nalít na ni ocet. Po několika minutách vypusťte vodu a zjistěte, zda babiččin patent fungoval. Majitelé bytů ve staré výstavbě, kde jsou problémem staré trouby, mohou tuto metodu používat také profylakticky.

Doporučený článek:  Čištění trouby už není nutné odkládat. S našimi triky bude znovu zářit jako nová

Na internetu je poměrně populární patent s lahví, který se také účinně vyrovná s ucpanou toaletou. Stačí připravit plastovou láhev, uříznout její spodní část a nařezat na několika místech. Láhev zašroubujeme a držíce ji za víčko vložíme do toalety a rázně se pohybujeme nahoru a dolů. Lidé, kteří vyzkoušeli tuto metodu, přiznávají, že je skutečně účinná a zároveň levná a ekologická.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/5-ways-you-can-unclog-a-toilet-bowl-without-a-plunger/