Správná kuchařka se prý pozná podle toho, jak dobrou umí udělat polévku. Existuje několik jednoduchých triků, které vám usnadní vaření polévky, ale přesto bude chutnat dokonale. Stačí jen maličkosti, které z polévky udělají pořádné jídlo, na které budete mít chuť každý den.
O některých tricích jste možná už slyšeli
Ženy, které se pohybují často v kuchyni, budou určitě některé triky už znát. Jsou totiž nejen jednoduché, ale také účinné, a tak je používaly i naše maminky nebo babičky. Jedním z nich je, že polévku byste neměli přikrývat pokličkou. Dělejte to pouze v případě, kdy se polévka vaří. Jestli pokličku použijete dříve, zelenina ztratí svou chuť a současně s ní také polévka.
Zeleninové vývary nebo jiné polévky ještě na konci vaření můžete dochutit bramborami, protože jinak zelenina absorbuje veškerou sůl, kterou jste do polévky nasypali. Bramborové polévky můžete osolit hned po začátku vaření. Pokud do polévky dáváte pepř, je dobré na to počkat až na konec vaření. Vyhnete se tomu, že polévka bude chutnat hořce.
Jestli vaříte vývar, můžete si ho v kostkách zamrazit
Pokud jste milovníci vývarů, což tedy většina národa rozhodně je, můžete si zeleninové nebo masové vývary nechat zamrazit. Stačí hotový vývar přecedit a nalít postupně do formiček na led. Budete tak mít připravené jednotlivé porce, které se budou hodit například do omáček nebo jiných pokrmů. Budete to mít bez práce a jídlo bude chutnat výrazně jinak, než kdybyste do něj přidali jen čistou vodu.
Jestli vás tlačí čas a vy nemáte prostor na to, udělat klasickou polévku, můžete si jednoduše oloupat zeleninu, dát ji vařit, posléze okořenit, a nakonec ji rozmixujte na krém. Pak už stačí jen přidat opražené krutony z pečiva nebo listového těsta a lahodný a teplý pokrm máte hotový. Jako jednoduchá večeře bude krémová polévka zajisté stačit.
Zdroj: https://www.chatelaine.com/food/kitchen-tips/best-tips-for-homemade-soup/, https://www.thespruceeats.com/how-to-store-soups-and-stews-4843224