Rady a tipy

Skořicová maska pleť dokonale vyhladí a zatočí s černými tečkami. Rozdíl poznáte už za 15 minut

Pleťová maska vyrobená doma má mnoho výhod. Nejen že její cena oproti kupovaným maskám je výrazně nižší, ale také víte, co jste do ní dali, a tak nemusíte mít obavy z alergické reakce. Jak jednoduše udělat skořicovou masku? Variant je několik. My vám však představujeme tyto dvě nejoblíbenější a nejrychlejší.

Proč zrovna skořice

Skořice je velmi oblíbeným kořením. Nejen pro svou nádhernou vůni, ale také proto, že je velmi snadno k dostání. Skořice je využívána v kosmetice pro své protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Dokonale čistí pleť a pomáhá v boji s černými tečkami a akné. Skořicová maska může také sjednotit tón pleti a snížit tak množství barevných skvrn na pokožce.

Doporučený článek:  Zvládněte letošní vánoční úklid v klidu a bez bolesti. Máme pro vás tipy, které fungují

Varianta číslo 1: skořicová maska s jogurtem

Do 2 lžiček bílého jogurtu přidejte 2–3 lžičky mleté skořice. Pokud doma bílý jogurt nemáte, můžete použít třeba smetanu. Důkladně promíchejte, až vznikne hnědá kašovitá hmota. Tekutější kašovitou masku naneste na vyčištěný obličej a nechte 15 až 20 minut působit. Poté masku omyjte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Varianta číslo 2: skořicová maska s medem

Také varianta masky s medem je velmi jednoduchá. V tomto případě stačí smíchat lžičku skořice se lžící medu a lehounce zakápnout avokádovým olejem. Takto vytvořenou tekutou pastu naneste opět na vyčištěný obličej a nechejte 15 minut působit. Maska by neměla na obličeji úplně zaschnout. Pokud maska zasychá, stačí ji postříkat rozprašovačem s růžovou vodou.

Doporučený článek:  Nedovolte alergii propuknout a užijte si tento rok v klidu. Řešením jsou nejen léky

Jaké výsledky poté uvidíte?

Po smytí skořicové masky byste již po prvním použití měli cítit, jak je pokožka vašeho obličeje prokrvená, vyčištěná a rozjasněná. Po pravidelném používání se pleť vyhladí a sjednotí se její tón. Pozor si ale dávejte na citlivá místa na obličeji. Jelikož je skořice silná, může mírně štípat díky obsahu kumarinu. Někteří lidé jsou na tuto látku alergičtí. Skořicové masky se nedoporučují lidem s citlivou suchou pletí a s pletí náchylnou k podráždění. Proto raději před použitím masky proveďte test na malé části těla.

Zdroj: https://www.themakeupdummy.com/2017/10/03/make-honey-cinnamon-face-mask-5-benefits-guest-post/