Nesmíme zapomenout na potraviny, které léčily naše babičky. Mohou totiž také nám pomoci při boji s různými nemocemi. Před lety neměli lidé možnost zajít si do lékárny každý den, dokonce i v noci. Museli se vypořádat s nemocí za pomoci domácích prostředků. Jaké potraviny léčily naše babičky? Pojďme si je připomenout, hodit se mohou nejen v době chřipek.
Šťáva z červené řepy
Červená řepa je známým lékem při problémech s chudokrevností. Má ale také vlastnosti, které naše tělo chrání před viry, vysokým krevním tlakem a v neposlední řadě také před rakovinou. Je to díky velkému množství vitamínů (A, B, C, E, K), minerálů (bóru, chlóru, zinku, fluoru, fosforu, kobaltu, lithiu, hořčíku, manganu, mědi, molybdenu, draslíku, sodíku, vápníku, železa, rubidia a cesia), bílkovin, vlákniny i cukrů. Díky velkému množství vitamínu B1 má červená řepa velmi pozitivní vliv na celý oběhový systém. Také je vhodná pro posílení paměti a při léčbě svalového aparátu.

Zelí
Zelí je pokladnicí vitamínů. Jedná se o nejlevnější a nejbohatší zeleninu u nás. Obsahuje soubor vitamínů B nezbytných pro správnou funkci imunitního systému. Obsahuje kyselinu listovou, která se podílí na správném fungování mozku a je také velmi vhodná pro těhotné a kojící ženy. Pravidelná konzumace brukvovité zeleniny dle vědců snižuje riziko vzniku rakoviny plic, slinivky i močového měchýře. Šťáva z této zeleniny má blahodárné účinky na celý trávicí systém. Její popíjení se doporučuje při žaludečních vředech a také při otocích způsobených zadržováním vody v těle.
Bílé fazole
Tyto roztomilé fazolky používaly naše babičky ke zlepšení paměti a koncentrace. Fazole posilují srdce i játra a snižují hladinu cholesterolu. Bílé fazole také podporují proces hubnutí a snižují vstřebávání sacharidů z potravy.
Zdroj: https://www.almanac.com/top-10-healthiest-vegetables-you-can-grow