Zdraví

Překyselení těla je vážný stav, může skončit i rakovinou. Hodnotu pH prozradí jednoduchý test

Překyselení těla neboli narušení alkalických kyselin v těle naznačuje nerovnováhu a také mnohdy vážná skrytá onemocnění. Jak se ale projevuje vysoká hladina kyselin v těle? Jako jeden z příznaků můžeme uvést zhoršující se stav zubů a dásní. Jaké další příznaky našeho těla bychom určitě neměli přehlížet?

Co to je překyselení těla?

Pokud je v těle narušena acidobazická rovnováha, mluvíme o překyselení těla. Zdravé tělo má pH krve od 7,35 do 7,45. Do značné míry toto pH ovlivňují jednotlivé procesy v těle. Hlavními faktory jsou pak hormonální procesy, ale také procesy trávicí soustavy. Akumulace kyselin v těle vede k jeho okyselení. Podle odborníků může pomoci při překyselení organismu užívání hořčíku, draslíku, vápníku a ostatních minerálních látek.

Doporučený článek:  Domácí banánová zmrzlina osvěží a prospěje zdraví víc než kupovaná

Jaké produkty okyselují tělo?

Mezi hlavní produkty řadíme alkohol, cigarety, ale také některé užívané léky. Kromě těchto produktů je také považováno za příčinu nadměrné a časté hubnutí a dodržování různých dietních jídelníčků. Do jisté míry okyselení organismu také ovlivňují vysoce zpracované produkty, velké množství masa, mléčných výrobků, ale také nadměrné množství zeleniny a ovoce. V kombinaci se stresem a nedostatkem fyzické aktivity tak může dojít k acidobazickým poruchám.

Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky překyselení těla

Projevy bývají velmi vážné. Mezi hlavní příznaky překyselení těla řadíme nemoci, jako je cukrovka, ateroskleróza, obezita, peptické vředovité onemocnění a v krajních případech také rakovina. Kromě toho může okyselení organismu vést k oslabení a vypadávání zubů a také k náchylnosti ke zlomeninám kostí. Pokud je okyselení v zárodku, projevuje se únavou, problémy s koncentrací, bolestmi hlavy, oslabením imunity a také gastrointestinálním onemocněním.

Doporučený článek:  Silný vítr dokáže s člověkem pořádně zamávat. Zvyšuje riziko infarktu i sebevraždy

Test

Testy se dají provádět také doma z moči díky zakoupeným pH papírkům v lékárně. Vyšetření by mělo být prováděno několikrát během dne. Mimo domácí vyšetření se doporučuje včasná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Zdroj: https://www.vandensjonizatoriai.lt/en/body-acidification/