Vztahy

Poznejte toxického člověka včas a nenechte se vtáhnout do jeho hry

Toxický člověk je ten, který se vůči ostatním chová na první pohled normálně, ale nakonec se z něj stane někdo, kdo vám nařizuje, co máte dělat, jak se chovat nebo co říkat ve společnosti dalších osob. Pokud poznáte, že se jedná o toxického člověka, a dokážete se od něj oprostit, máte vyhráno. Jak to ale poznat? Pozorovat můžete některé charakteristické znaky.

Možná se tak chováte i vy

Mezi příznaky toxického člověka patří například přehnaná kritika vůči ostatním lidem, na kterou nemá nárok, protože většinou se jedná o člověka, který v životě nic nedokázal a kritikou se snaží vykřičet do světa, že nikdo nebude lepší než on sám. Bohužel takoví lidé jsou schopni ostatní ze svého života vymazat, protože se jim „nehodí do krámu“.

Doporučený článek:  Manželka Gábina: Partnerovu nevěru jsem odhalila okamžitě. Jeho změna chování mě praštila do očí

Toxičtí lidé také věří, že jsou mnohem lepší než ostatní kolem nich. Zesměšňují úspěchy a také všední radosti ostatních. Také si možná všimnete, že máte kolem sebe lidi, kteří si neustále na něco stěžují. Nemusí to být přitom nic závažného, ale pouze špatné počasí nebo pohozené ponožky v domácnosti. Vyhýbejte se takovým lidem, protože z vás akorát vysávají energii.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další vlastnosti najdete u toxického člověka?

Máte takovou vlastnost, že potřebujete mít všechno pod palcem? Jestliže se jedná o vaši pracovní pozici, ničemu to vadit nebude. Pokud ale manipulujete s lidmi, které máte okolo sebe, bude nutné se zamyslet nad tím, jestli už jste nezašli moc daleko. Nedáváte druhým možnost se projevit. Toxický člověk se také dlouhodobě staví do role oběti, i když už má nejhorší časy dávno za sebou.

Doporučený článek:  Muži s nízkým hlasem se často vyhýbají hlubokému vztahu

Lidé, kteří chtějí s ostatními manipulovat, se také nesnaží omluvit za své činy nebo slova, která nemusí být pravdivá. Vždycky si najdou výmluvu a opodstatnění toho, co udělali. A s tím souvisí také to, že tito lidé mají vždycky pravdu a neexistuje jiný správný názor, než je ten jejich.

Zdroj: https://www.webmd.com/mental-health/signs-toxic-person