Stravování

Nejchutnější pizza je ta, ze které by rozený Ital zešílel. Experimenty s těstem a ingrediencemi jsou hitem

Pizza je velmi oblíbenou pochutinou nejen malých dětí, ale také dospělých. Nemusíte na ni chodit do rychlého občerstvení nebo restaurace, snadno si ji můžete připravit také doma a děti mohou s pečením pomoci. Jak si udělat tu nejlepší pizzu?

Na těsto si můžete přidat, co budete chtít

Do samotného těsta můžete přidat bylinky, na pizzu je nejvhodnější oregano, tymián nebo bazalka. Těsto tím získá lepší chuť, pro milovníky ostřejšího jídla přidejte klidně trochu chilli koření. Při zpracovávání těsta můžete jeho okraje vylepšit. Mnoho lidí totiž okraje pizzy nejí, protože jsou suché. Můžete je stočit, položit na ně kousky sýru a přeložit je dovnitř. Tím získají sýrovou chuť, nebudou suché a pizzu sníte celou.

Do rajčatové omáčky na pizzu můžete také přidat chilli koření nebo přímo čerstvé jalapeño papričky. Pokud máte rádi rukolu, můžete ji na pizzu přidat ještě před podáváním. Někdo ale hořkou chuť rukoly nemá rád. Jestli chcete mít těsto nadýchané, nechte ho na teplém místě, kde nebude průvan. Zakryjte ho bavlněnou utěrkou nebo hadříkem a nechte 30–60 minut odpočívat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pizzu najdete s ananasem i různými kombinacemi potravin

Kromě rajčatového základu se dělá také smetanový, ke kterému se kromě klasických surovin na pizzu hodí například vařené nebo pečené kuře se sýrem niva. Každý si ale pizzu může upéct podle své chuti – není to nic těžkého. V restauracích najdete jak pizzy s uzeninou, sýry nebo olivami, tak také vegetariánské verze nebo ostřejší varianty.

Pizza je oblíbená hlavně v Itálii, kde vznikla. Když si ji dáte tam, dostanete ohromnou porci, kterou budete mít problém sníst. Italové se netají svým apetitem a velikosti tohoto pokrmu tomu odpovídají. Rozhodně nebudete litovat. V dnešní době české restaurace nabízejí také dovoz objednaných pizz, takže nemusíte ani vyjít z domu a vychutnáte si skvělé jídlo, pokud nebudete mít chuť si ji udělat doma.

Zdroj: https://www.stetted.com/herb-pizza-dough/, https://www.mashed.com/83985/best-and-worst-pizza-toppings-ever/