Skořice je oblíbené aromatické koření, které se často používá při vaření. Je ale dobré vědět, že ji můžeme použít i v kosmetice. Skořicová maska si účinně poradí s mnoha kožními problémy. Díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem dokonale čistí pleť a pomáhá v boji proti akné a černým tečkám. Také vyrovnává tón pleti.
Maska, která čistí póry
Pokud máte zašedlou a mdlou pleť, která má sklony k maštění a pupínkům či černým tečkám, pak je pro vás skořicová maska to pravé. Dokonale vyčistí póry pleti, rozjasní ji a vyhladí. Jelikož skořice stimuluje krevní oběh, pleť bude více okysličená, bude zářit a mít rovnoměrnější barvu. Jak masku připravit a používat?
Výroba skořicové masky je extrémně jednoduchá – stačí smíchat 2–3 lžičky koření se stejným množstvím bílého jogurtu nebo smetany. Poté masku naneste na vyčištěnou tvář a nechte 15–20 minut působit. Důkladně opláchněte. Skořicová maska může během působení mírně štípat kvůli obsaženému kumarinu. Pokud je ale štípání příliš silné, masku okamžitě smyjte. Jelikož kůže může být po použití masky nějakou dobu zarudlá, je nejlepší používat ji večer. Nanášejte ji jednou týdně.
Skořice s medem pokožku hydratuje
Skořicovou masku můžete připravit i s medem, poté bude mít silný hydratační účinek. V takovém případě smíchejte jednu lžičku mleté skořice se lžící medu a případně s trochou avokádového oleje. Naneste na vyčištěnou pleť, nechte čtvrt hodiny působit a poté opláchněte teplou vodou. Maska by neměla zcela zaschnout, proto ji během působení občas postříkejte růžovou vodou.
Skořicovou masku můžete aplikovat buď na celý obličej, nebo jen na postižená místa. Jsou ale možné i kontraindikace. Skořicovou masku by neměli používat lidé s citlivou, velmi suchou pokožkou náchylnou k podráždění. Před nanesením na obličej proveďte test na případnou alergii na malé části těla, například na předloktí.
Zdroj: https://www.themakeupdummy.com/2017/10/03/make-honey-cinnamon-face-mask-5-benefits-guest-post/