Nezařazené

Na kočku doma číhá překvapivé nebezpečí. Setkání s rostlinou může skončit otravou

Pokud si domů chcete pořídit kočku, je nutné jí obstarat nejen kvalitní stravu, kočičí toaletu a hračky, ale musíte přemýšlet také nad tím, jestli bude u vás doma v bezpečí. Ohrožená může být například rostlinami. Některé jsou pro kočky jedovaté a bude nutné je odstranit z dosahu. Mnohem lepší pak bude pořídit rostliny a květiny, které kočka může okusovat, a nic jí to neudělá.

Jaké rostliny můžete mít na balkoně?

Riziko pro vašeho mazlíčka byste měli co nejvíce minimalizovat. Kočky milují rostliny a žvýkání jejich listů. I kočky v divoké přírodě okusují trávu, protože si tím čistí žaludek od různých bakterií. Kočky, které jsou doma, tak potřebují „svou“ rostlinu, kterou mohou bezpečně okusovat a nezpůsobí jim zdravotní komplikace. Balkon většina lidí využívá místo zahrady.

Doporučený článek:  Dělená strava má jednoduchá pravidla, kilogramy díky ní mizí před očima. Není však bez rizika

Právě proto byste tam měli mít rostliny, které budou pro kočky bezpečné. A balkon je potřeba také zasíťovat, aby na něm kočka mohla svobodně být. Některé rostliny jsou pro kočky velmi toxické. Proto byste měli na balkoně mít květiny, které jsou bezpečné, i když na první pohled nebudou vypadat tak krásně. Škodlivé rostliny mohou kočkám způsobit nejen bolesti, ale také vyvolat zvracení nebo vést k dehydrataci.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočky jsou aktivní zvířata

Kočky rády skáčou do výšky, takže jim na balkon můžete dát vysoké škrabadlo. Co se týče rostlin, můžete začít bylinkami. Kočičí tráva, koriandr, heřmánek nebo petržel budou ideální. Dejte si ale i tak pozor, protože ačkoli jsou tyto rostliny pro kočky bezpečné, je dobré je hlídat. Mezi balkonové rostliny, které můžete mít doma, pokud chováte kočku, patří například petúnie nebo měsíček.

Doporučený článek:  Špatní lékaři předepisují na deprese jenom chemii. Ti chytří doporučí lidem otevřít okno a dobře se najíst

Balkonové rostliny tak mohou plnit i dekorativní funkci. Vhodné jsou také floxy nebo gazánie. Zkuste zasadit také hrnkový bambus, který vašemu balkonu dodá exotickou atmosféru. A nemusíte se bát, že by ohrozil vaše domácí mazlíčky.

Zdroj: https://www.thesprucepets.com/garden-plants-toxic-to-cats-554569