Rady a tipy

Letošní trendy v manikúře se nesou v duchu přirozenosti

Péče o nehty a jejich úprava jsou výhodné především v případě, že trpíte jejich křehkostí nebo lámavostí či máte tendence je kousat. Zejména nehty na nohách by měly být pravidelně ošetřovány, aby nedocházelo k jejich zarůstání nebo zachytávání plísně. Nehty na rukou pak umožňují vytvářet různá (až umělecká) dílka, která zaručeně přitáhnou pozornost okolí. A co je trendy pro letošní rok?

Zdroj obrázku: Freepik

Módní trendy v nehtové kosmetice

V posledních letech bylo možné zaznamenat různé trendy v péči a dekoraci dámských nehtů, vedle klasické francouzské manikúry se objevovaly především plné jednotlivé barvy v různých odstínech, a to buď všechny stejné pro každý prst, nebo v různých kombinacích. Velmi oblíbené byly také vzorované nálepky nebo speciální dozdobování nehtů kamínky či drobnými ozdobami. Kromě gelových nehtů se poměrně intenzivně rozšířily také barvy tvrdnoucí pod UV zářením s vysokou kvalitou krytí i životností. Nejnovější trendy však směřují především k variacím na přirozený vzhled nehtů.

Doporučený článek:  Sůl ve velkém množství škodí zdraví. Lepší je ji využít při úklidu

Zajímavé zdobení přirozených nehtů

Chcete-li si nehty upravit podle poslední módy, měli byste se zaměřit na kreativní zdobení přirozených nehtů. Hlavním záměrem tohoto trendu je zachovat přirozenou barevnost nehtu a vylepšit ji pouze částečnými barevnými dekoracemi zahrnujícími různé spirálky, krajky, vzory apod. Při provádění tohoto typu manikúry je nutné zohledňovat velikost nehtu tak, aby se i po nanesení vzoru jevily maximálně přirozeně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na přirozené nehty se vzory

Pokud se rozhodnete pro tento druh dekorování nehtů, postup není nikterak složitý, je ovšem nutné si před jeho provedením rozmyslet, jak budou nehty vypadat – ideální je si připravit návrh. Na nehty je pak potřeba nanést základní vrstvu laku, nechat ji vytvrdit a následně nanášet vzor. Obvykle se jedná o tenké čáry, které je možné vytvářet špejlí nebo párátkem. Po dokončení je potřeba nechat lak opět zaschnout a nakonec nanést finální vrstvu.

Zdroj: https://www.thetrendspotter.net/nail-trends/