Krása, Zdraví

Domácí majoránková mast uzdraví pokožku a nechá ji znovu zářit. Vyrobená je během chvíle

Známe mnoho léků a mastí. Každá se hodí na jiné zranění či bolístku. Ale majoránková mast má velmi univerzální použití. Díky obsahu mnoha vitamínů a minerálů a velkým antivirovým a protizánětlivým vlastnostem je vhodná skoro na každé poranění. Nejlepší ovšem je, že si tuto mast můžeme vyrobit sami doma. Na co je tato mast vhodná a jak si ji můžeme sami připravit?

Jak vyrobit majoránkovou mast doma?

Základem této zázračné mastičky jsou jen dvě obyčejné suroviny. Jako první do této masti patří samozřejmě majoránka a jako druhou surovinu budete potřebovat lanolin. Tyto suroviny si pro výrobu masti připravte ve stejném objemu. Smíchejte a nechte 24 hodin odpočívat v lednici. Druhý den směs vložte do vodní lázně a pomaličku zahřívejte, dokud nebude mít tekutou formu. Poté směs opatrně přelijte přes jemný cedník nebo gázu do předem připravených nádob. Nádoby, nejlépe zavařovací sklenice, uzavřete a nechte vychladnout. Takto připravenou mast lze používat jak u dospělých, tak i u dětí. Doporučuje se skladovat v temnu a chladu.

Doporučený článek:  Metabolický věk ovlivňuje každodenní strava. Některými potravinami lze snížit
Zdroj obrázku: Freepik

K čemu majoránkovou mast můžeme použít?

Díky velmi nízkým nákladům na výrobu této masti, by ji mohli mít doma v lékárničce prakticky všichni. Nejen kvůli ceně, tato mast má totiž velkou škálu využití. Její antibakteriální a adstringentní vlastnosti se dají využít při léčbě zánětů nosních sliznic. Mast namažte v okolí nosních dírek a pocítíte okamžitou úlevu. Tuto mast lze ale také použít při léčbě hemeroidů, dermatitidy, kožních prasklin, popálenin, omrzlin, a dokonce se dá použít i na těžce se hojící rány. Majoránkovou mast určitě používejte jen zevně.

Doporučený článek:  S mozoly a puchýři je každý krok utrpením. Rychlou úlevu najdeme v každé kuchyni

Majoránka jako nálev

Pro rychlé použití léčebných vlastností majoránky se nebojte použít ji jako nálev. Pomůže vám například při pálení žáhy, plynatosti, žaludečních vředech nebo při problémech s trávením.

Zdroj: https://www.wildturmeric.net/top-6-health-benefits-uses-of-marjoram-for-health-skin-hair/