Rady a tipy

Domácí kávové mýdlo zlepší stav pleti

Nedokážete si představit svůj den bez šálku horkého nápoje, který vám hned ráno vlije energii do žil? Jsme přesvědčeni, že jako milovníci kávy nechcete plýtvat ani sedlinou a chcete ji znovu využít. Máte k tomu hned několik příležitostí a na jeden z nich se dnes podíváme. Jedná se o věc, kterou můžete věnovat jako dárek svým blízkým, anebo využít její vlastnosti na zpevnění a zlepšení stavu pokožky.

Jaké účinky má káva na pleť?

Klíčovou složkou kávy je samozřejmě kofein. Ráno nám pomáhá nastartovat den, zatímco pro pokožku může mít úžasné účinky. Přidáním kávy do kosmetiky dosáhnete vyhlazení pokožky a obnovy její elasticity. Tmavá barva vás může trochu odrazovat, ale káva usnadňuje dosažení zdravého a rovnoměrného tónu pleti, takže díky ní budete mít krásnou a velmi zdravou barvu.

Dnešní recept na kávové mýdlo vám může vylepšit pleť, ale zároveň zpracujete zbytky kávy, které byste jinak vyhodili do koše. Využít je můžete jako součást zero waste kosmetiky, ale fungovat bude efektivně také jako přírodní a velmi efektivní hnojivo, které lze použít na pokojové i zahradní rostliny. Vyrobit si můžete také kávový peeling, který dokáže úžasně odstranit odumřelé buňky kůže, díky čemuž bude vypadat mladistvě a pevně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit kávové mýdlo?

Velkým benefitem tohoto produktu je fakt, že je velmi jednoduchý, levný a potřebujete jen dvě ingredience: kvalitní kávovou sedlinu a kostku mýdla. Kávu si připravte podle svého vkusu. Mýdlo by mělo být bez vůně a barviva, aby mělo nejlepší efekt. Když zvolíte neutrální bílé nebo šedé mýdlo bez parfemace, nádherné aroma kávy bude silné a zároveň bude výsledek vypadat krásně.

Výroba je velmi jednoduchá. Stačí kostku mýdla nastrouhat a rozpustit ve vodní lázni. Kávovou sedlinu nechte vychladnout a přimíchejte ji do rozpuštěného mýdla. Potom směs nalijte do formiček. Použít můžete například formu na muffiny nebo led. Formu poté můžete vložit do lednice, aby směs rychleji ztuhla.

Zdroj: https://www.frugalfarmwife.com/article/homemade-coffee-scrub-soap-recipe/