Bramborovou mouku znají nejlépe celiaci nebo lidé, kteří drží bezlepkovou dietu, používá se především v kuchyni. Své čestné místo má i v péči o vlasy, je dostupná, levná a skvěle nahradí speciální vlasové přípravky, které stojí majlant. Co očekávat od kúry z bramborové mouky a jak se používá?
1. Maska na vlasy z bramborové mouky
Bramborová mouka se používá nejčastěji při přípravě bramborových knedlíků či noků, funguje výtečně i při péči o vlasy, především pro jejich regeneraci. Použití je možné na obarvené, suché, lámavé vlasy nebo na roztřepené konečky. Výživnou masku vyrobíte smícháním mouky s kondicionérem v poměru 1 : 2. Po zamíchání naneste na umyté vlasy (neaplikujte na pokožku a kořínky), nechte 30 minut působit a poté omyjte, vlasy budou jako samet.
2. Oplach pro zvýšení objemu
Vlasy ztrácí vitalitu, pružnost a vypadají matně, jsou zcela bez lesku? Kromě masky můžete použít bramborovou mouku na oplach, který vytvoříte smícháním teplé převařené vody se lžičkou mouky. Po umytí vlasy touto směsí opláchněte. Už po prvním použití budou vlasy pružnější a hladší, budou se také lépe rozčesávat a vhodné je použití před vlasovým stylingem.
3. Namísto suchého šamponu
Vlasy je nutné mýt pravidelně, aby se nemastily a vypadaly dobře. Někdy se však může stát, že není čas na mytí, v takovém případě lze bramborovou mouku použít jako suchý šampon. Ten umožní, že i bez umytí budou vlasy vypadat čistě a nebudou mastné. Bramborová mouka absorbuje přebytečný maz a vlasy osvěží. Stačí nanést jen trošku na ruce a pomocí konečků prstů vmasírovat do pokožky hlavy a vlasů, poté dokonale vyčešte pomocí hřebenu nebo kulatého kartáče. Použití bramborové mouky jako suchého šamponu by mělo být zcela výjimečné, po použití mohou zůstávat na vlasech bílé stopy po prášku, tím spíše u tmavých odstínů vlasů.
Zdroj: https://theayurvedaco.com/blogs/skin-care/potato-starch-uses-for-skin-haircare