Zdraví

Borůvky působí pozitivně na mozek, proti stárnutí i pro silný zrak

Borůvky jsou sladké, někdy kyselé, vždy ale lahodné a nízkokalorické. Jejich obrovskou výhodou je vysoký obsah antioxidantů a živin, které poskytnou našemu tělu. Pravidelná konzumace bude mít velmi pozitivní vliv na mozek. Koncentrace při práci bude dokonalá a paměť jako nikdy dřív. Podle vědců je pravidelná konzumace borůvek velmi důležitá pro zdraví mozku. Proč?

Vliv borůvek na lidský mozek

Vědci provedli studii, která trvala po dobu 12 týdnů. Účastníci, kteří měli na počátku problémy s pamětí, měli na konci experimentu mnohem lepší výsledky. Podle jiné studie borůvky dokázaly zvýšit průtok krve v klíčových oblastech mozku.

Doporučený článek:  Maliny jsou napěchované zdravím. 3 zázračné nápoje udrží tělo fit po celý rok

To vedlo ke zlepšení koncentrace i paměti. Podle vědců po celém světě je závěr velmi jednoduchý. Pravidelná konzumace borůvek, alespoň během sezóny, může velmi pozitivně ovlivnit zdraví mozku a naši schopnost myslet.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti borůvek na lidský organismus

Borůvky mají úžasné vlastnosti! Obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Najdeme v nich vitamíny A, B, C, E a PP, zinek, draslík, selen, měď, hořčík, železo a vápník. Kromě toho obsahují mnoho antioxidantů, které pomáhají k detoxikaci těla.

Ovoce upravuje trávení a pomáhá při boji s vysokým cholesterolem, ale pomůže také se střevními problémy u dětí i dospělých. Konzumaci těchto vynikajících bobulí můžete využít také jako prevenci mnoha onemocnění díky vysokému obsahu vitamínů.

Doporučený článek:  Na kávu zapomeňte. Po ránu nakopne organismus jiný nápoj mnohem lépe

Potrava pro zdravý mozek

Borůvky obsahují nejvíce antioxidantů ze všech druhů ovoce a zeleniny. To potvrdil výzkumný ústav USDA Human Nutrition Research Center on Aging. Blahodárný účinek mají nejen na mozek, ale na celé tělo. Zpomalují také proces stárnutí buněk, což pomůže všem seniorům.

Borůvky mají také uklidňující a analgetický účinek. Díky tomu se po jejich konzumaci budete cítit dobře, uvolněně a velmi spokojeně. Fungují jako prevence proti rakovině, kardiovaskulárním chorobám a zlepší zrak i stav pokožky.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7442370/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/287710, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-blueberries, https://www.verywellhealth.com/what-are-the-health-benefits-of-blueberries-697722, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7828789/, https://neurosciencenews.com/cognition-blueberry-diet-22925/, https://www.scientificamerican.com/article/your-brain-on-blueberries/