Spár mezi kuchyňskými a koupelnovými dlaždicemi si všimneme pouze tehdy, když vypadají zašle. Je opravdu obtížné odstranit nečistoty, které se nahromadily po mnoho měsíců nebo let. V tomto případě se však nemusíte uchylovat k rekonstrukci. Je možné jim vrátit původní slávu a navíc prostředky, které máte doma.
Jak čistit spáry
Spáry plní dvě funkce, jmenovitě ochrannou a ozdobnou. Aby skutečně zdobily naši koupelnu nebo kuchyni, musí být pravidelně čištěny, poté se můžete vyhnout únavnému drhnutí a nebudete je muset ani měnit. Pokud je zanedbáte, rychle absorbují nečistoty a skvrny z vodního kamene a plísní. Pokud chcete spáry vyčistit domácími metodami, zkuste ekologické detergenty, abyste získali účinné nástroje.
Úzký kartáč bude fungovat dobře, ale obyčejný, polotvrdý zubní kartáček odvede také skvělou práci. Čištění bílých spár se může zdát nemožné, zejména pokud již byly pokryty silnou vrstvou nečistot. V takové situaci však nejsme bezmocní. Jediné, co musíte udělat, je připravit citronovou šťávu, která musí být smíchána se solí v takovém poměru, aby se vytvořila pasta. Prostředek musí být aplikován na nečistotu a poté několik minut počkejte a už jen dočistěte štětcem.
Špinavé spáry na zdi nemusí být problém
A co dělat, pokud se náš problém týká spár na zdi? Je obtížné použít sodu a ocet na několik minut na svislém povrchu, protože rychle steče ještě předtím, než začne působit. Proto je lepší sáhnout po zubní pastě. Její konzistence je skvělá pro mytí na zdi, takže pomocí štětce rychle pomůže obnovit lesk špinavých spár na zdi.
Skvrny a nečistoty nejsou ničím ve srovnání s plísní. Pokud je přítomna v kuchyni a koupelně, musíte se s ní vypořádat rychle, protože je škodlivá pro členy domácnosti. Pokud se na dlaždicích objevila plíseň, můžete ji ošetřit toaletní tekutinou. V případě stěn je lepší sáhnout po octu v rozprašovači. Roztok musí být rychle aplikován na oblasti pokryté plísní a poté rychle vyčištěný.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a674117/how-to-clean-grout/