Stravování, Zdraví

5 potravinových hříchů, které ničí srdce: vyřaďte tyto chuťovky z jídelníčku ještě dnes

Zdravé srdce je jednou ze záruk, že si užijeme dlouhý a spokojený život. Klíčem k jeho dobré kondici je jedno základní pravidlo: hlavně zdravě! Při konzumaci tučných a sladkých jídel a sedavém životním stylu nemůžeme očekávat, že s věkem bude naše srdce a celé tělo fungovat správně. Žít zdravě přitom můžete v jakémkoli věku a můžete odrazit vznik srdečního onemocnění. Jak?

Hodně soli a smažená jídla zvyšují riziko srdeční příhody

Vysoký obsah soli ve stravě není dobrý pro nikoho z nás. Cukr i sůl se přitom nachází v mnoha produktech, aniž bychom si to uvědomovali. Co dělat pro snížení konzumace soli? Slánku vyhoďte a nahraďte sůl při vaření bylinkami a kořením (libečkem, medvědím česnekem, tymiánem, oreganem, bazalkou). Vyřaďte slané svačiny a brambůrky.

Doporučený článek:  Štěnice se dobře skrývají, odhalit je není snadné

Všichni víme, že smažené jídlo není pro zdraví dobré. Co dělat, abyste podpořili své zdraví? Vyřaďte z jídelníčku hranolky (hlavně v restauraci) a snažte se vyřadit ze stravy také smažené maso. Koblihám a donutům řekněte sbohem, protože se jedná o smažené sladkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol a cukr vám ke zdraví nepomohou

Sklenka červeného vína nebo půllitr piva vašemu zdraví neuškodí. Pravidelná konzumace alkoholu ale může zvýšit riziko hemoragické mrtvice o dvojnásobek. Alkohol také podporuje srdeční arytmii a fibrilaci srdečních síní. Jednou za čas vám ale malé množství alkoholu neublíží.

Doporučený článek:  Borůvky působí pozitivně na mozek, proti stárnutí i pro silný zrak

Cukr je zlo. To si uvědomujeme snad všichni. Kromě přibírání na váze vás kvůli němu čeká zbytečná zátěž pro srdce. Stejně jako sůl i cukr byste měli hodně omezit a snažit se nekupovat nic evidentně sladkého. Věřte, že cukr se skrývá i v těstovinách nebo pečivu, takže ho stejně budete konzumovat.

Fast food je nejrychlejší cestou k onemocnění srdce

Posledním rizikem je rychlé občerstvení. Fast food způsobuje vyšší riziko nadváhy a obezity, ale je také zaručenou cestou ke kardiologickým problémům. Stánky s fast foodem dnes najdeme na každém kroku, protože je to pohodlné. Bohužel to není vůbec zdravé. Snažte se mu proto vyhýbat a nekupovat ani hotová jídla v potravinách.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/healthbeat/avoid-these-foods-for-a-healthier-heart