Není důležité, jaký druh pleti máte, lněná pleťová maska se hodí pro všechny typy. Během zimy bývá pleť vysušená, bez barvy a lesku. Pro znovuobnovení její kvality vyzkoušejte naši domácí lněnou pleťovou masku. Tato maska dodá vašemu obličeji všechny potřebné vitamíny a minerály a navíc přinese pleti úlevu.
Lněné semínko v kosmetice
Ten, kdo se zajímá o zdravou stravu, ví, že lněné semínko má mnoho blahodárných účinků na trávicí soustavu. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny. Bohatost živin tohoto semínka se hojně využívá také v kosmetickém průmyslu. Vyznačuje se totiž velkým množstvím omega-3, omega-6 a omega-9 mastných kyselin a také zinku. Mezi hlavní vitamíny, které se objevují v tomto semínku, patří vitamíny E a C.
Jak vyrobit pleťovou masku z lněného semínka?
Je více možností, jak si připravit pleťovou masku z tohoto produktu. Pokud můžeme radit, vyzkoušejte více způsobů a sami si určete, který nejlépe vyhovuje právě vám.
Základní recept:
- 2 polévkové lžíce lněného semínka,
- 60 ml horké vody.
Tento jednoduchý recept provedete tak, že lněná semínka zalijete horkou vodou a necháte je ve vodní lázni nabobtnat. Semínka zamíchejte a nechte směs vychladnout. Z této směsi se vytvoří hmota rosolovité konzistence. Tu naneste na vyčištěný obličej a nechte 15 minut působit. Díky vitamínu E se pokožka omladí, vitamín C zlepší její pružnost a zinek předejde tvorbě akné a urychlí jeho léčbu, blahodárně působí i na jiné kožní potíže. Tuto masku můžete na obličej aplikovat i dvakrát týdně.
Vylepšení základního receptu domácí masky na obličej
K základnímu receptu můžete přidat další produkty, které masku vylepší. Když do masky přidáte šťávu z půlky citronu, získáte masku s intenzivnějším rozjasňujícím efektem. Když naopak přidáte lžičku medu, pokožka se po použití masky rychleji zregeneruje. Pokud ovšem bojujete s akné, nebojte se přidat lžíci bílého jogurtu.
Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/