Světová zdravotnická organizace označila dlouhodobý stres za nemoc století. Podle odborníků WHO je mnoho civilizačních chorob, které disharmonizují životy milionů lidí po celém světě, stresujících. Kdybychom se mohli méně stresovat, všechno by bylo jednodušší. Intenzivní tempo života, množství povinností a stále rostoucí požadavky nám však nedávají ani chvilku oddechu. Jak dosáhnout vnitřního míru? Bylinné infuze pomohou se uklidnit. Používají se pravidelně a tiší nervy. Co pít, abyste se uklidnili?
Cítíte negativní účinky stresu? Sáhněte po bylinách
Malá dávka stresu může mít mobilizační účinek. Neustálý pocit úzkosti však způsobuje, že se naše tělo nedokáže uklidnit. Vysoká úroveň stresu negativně ovlivňuje koncentraci a kreativitu. Zhoršuje naše vztahy a ztěžuje život. V dnešním rušném a intenzivním světě je prakticky nemožné eliminovat všechny stresory. Pokud stres začne přebírat kontrolu nad naším každodenním životem, neměli bychom ho podceňovat. Možná bude nutná pomoc odborníka, psychologa nebo psychoterapeuta. Samozřejmě se můžeme pokusit snížit úroveň stresu i doma. Fyzická aktivita a meditace se často ukazují jako užitečné. Pravidelné pití bylinných infuzí také snižuje hladinu stresu a uklidňuje nervy. Chmel, citrónový balzám, levandule – to jsou rostliny, kterým jsou připisovány sedativní vlastnosti.
Heřmánek: Určitě ho máte ve své lékárničce
Heřmánek je jednou z nejoblíbenějších bylin u nás. Velmi často se nachází v domácích lékárničkách. Není divu, heřmánku je přičítána řada příznivých vlastností. Pravidelné užívání má relaxační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Heřmánek podporuje práci trávicího systému, ale také dobře funguje na nervový systém. Heřmánek uklidňuje nervy a pomáhá v boji proti stresu díky účinným látkám, které obsahuje, a to kumarinu a flavonoidům. Je také bohatý na cholin, který má příznivý vliv na náladu a přispívá ke zlepšení pohody.
Infuze chmelových hlávek: Zklidňuje a zmírňuje stavy nervového napětí
Chmelové hlávky mají antioxidační vlastnosti, ale také antibakteriální a antivirové účinky. Chmel je také užitečný v boji proti nespavosti a úzkosti. Je běžnou složkou sedativních doplňků.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/mental-health/tea-for-stress