Životní styl

Žádné mateřství není dokonalé. Udělat si chvíli pro sebe není sobectví, ale nutnost

Mateřství je běh na dlouhou trať. Těhotné ženy se těší na malé stvoření, když se ale konečně narodí, nastávají situace, se kterými si maminka musí poradit, a to bez pomoci ostatních. Najdou se i stinné stránky mateřství, o kterých se ale moc nemluví. Každé totiž nemusí být jako na obláčku a mnoho maminek pociťuje frustraci z toho, že výchovu malého dítěte nezvládají.

Péči o dítě si můžete ulehčit

Jak být spokojenou mámou, a přitom se nezbláznit? Možná to vypadá jednoduše, ale maminky toho mají na bedrech mnoho. Péče o děti, práce, domácnost – to všechno většinou končí tak, že ženy kmitají. Všechny tyto povinnosti by ale měly být s partnerem napůl rozdělené. Je to nejjednodušší způsob, jak své ženě pomoci, a ona si může odpočinout od všedních starostí.

Doporučený článek:  3 tipy pro klidné usnutí a nerušenou noc: žádné prášky už nebudete potřebovat

Většina novopečených maminek také chce, aby jí návštěvy místo hraček pro děti například uvařily na dva dny dopředu. Naučte se požádat o pomoc, i když pro mnoho maminek to není způsob, jak si ulevit. Stydí se za to, že péči pro jednou nezvládají. Veškerou odpovědnost by ale neměly přebírat maminky. Někdy stačí jen malá pomoc, půl hodiny si odpočinout a nabrat nové síly.

Zdroj obrázku: Freepik

Maminky většinou jedou na rezervu

Maminka by se měla věnovat nejen dítěti, ale hlavně sama sobě. Je proto důležité najít si čas, zajít za kamarádkou, do bazénu nebo jen tak na kávu do města. Věnovat se sama sobě je velmi důležité, protože budete cítit, že jste také ženou, a ne pouze maminkou, za kterou vás považuje spousta lidí. Najděte si čas také na svého partnera – pokud doma pomáhá, můžete se mu odměnit tím, že budete na chvilku sami.

Doporučený článek:  Hodina procházky denně působí na tělo i mysl blahodárně. Zlepší kondici na všech úrovních

Ženy by se neměly srovnávat s jinými maminkami. Může vás to deprimovat, a pokud uvidíte, že nějaké dítě je šikovnější než to vaše, srovnání se neubráníte. Nepatří to ale do života maminek – vaše dítě může být šikovnější zase na něco jiného. Je důležité rozvíjet jeho talent, proto se věnujte jen tomu, co ho baví.

Zdroj: https://www.mommynearest.com/article/why-im-done-asking-for-free-time