Móda

Rtěnka vydrží na rtech po celý den stále krásná díky několika trikům

Patří rtěnka mezi vaše oblíbené produkty, ale nevíte, jak dosáhnout toho, aby na rtech vydržela co nejdéle? Poradíme několik triků, které tomu pomohou. I oblíbená rtěnka se po čase může rozmazávat, i když to zrovna nepotřebujete. Může zanechávat otisky na skle nebo na oblečení. Jak dosáhnout toho, aby byla odolnější vůči vnějším vlivům?

Jestli používáte rtěnku s intenzivní barvou, raději ji nanášejte štětcem

Jestli máte ráda výraznější odstíny barev, bude lepší je na rty nanést štětcem, který bude přesnější než aplikace samotnou rtěnkou. Díky tomu bude líčení o mnoho hezčí. Záleží však na tom, jakou rtěnku používáte. Jestli máte v oblibě hydratační nebo saténové rtěnky, je dobré po nanesení rtěnky stisknout papírový kapesník mezi rty, protože tím odstraníte přebytečnou mastnotu z úst.

Doporučený článek:  Zahřeje a sluší každému. Měkoučký a hebký svetr je radost nosit, naučte se o něj pečovat

Jestli chcete na rty nanášet další kosmetiku, jako například lesk na rty, je nutné rtěnku nechat chvilku zaschnout, abyste si ji dalšími přípravky nepoškodili. Díky tomu, že si mezi rty stisknete kapesník, pigmenty lépe přilnou k pokožce. Když máte pocit, že se rtěnka „rozlije“ mimo rty, můžete ji obkreslit rtěnkou, která bude mít stejný odstín, nebo používejte bezbarvou.

Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se rtěnku správně nanášet a používat

Pokud se naučíte, jak rtěnku správně nanášet, můžete si být jistá, že oslníte na každém večírku nebo letní party. Jako poslední trik představíme transparentní pudr. Ten zachytí přebytečnou barvu a také díky němu rtěnka vydrží mnohem déle na rtech. Nanáší se štětcem přes celé rty. Není ale vhodný na velmi suchá ústa, protože byste je pudrem mohli ještě více vysušit.

Doporučený článek:  Ženy je milují, odborníci ale bijí na poplach. Ne vždy jsou tanga dobrou volbou

Pudr se také nehodí na každodenní líčení, ale jednou za čas rozhodně neuškodí ho použít, zvlášť pokud opravdu potřebujete, aby rtěnka na rtech vydržela delší dobu. Na internetu najdete i další tipy, jak prodloužit životnost rtěnky na rtech. Nechte se inspirovat a budete hvězdou každé společenské akce.

Zdroj: https://www.maybelline.co.in/makeup-tips/lip-makeup/how-to-make-your-lipstick-last-longer