Upřednostňujete spíš alternativní léčitelství? Potom byste měli do svého života rozhodně zařadit následující dary přírody. Je jich vskutku požehnaně, stačí si jen vybrat ten pravý. Dejte šanci přírodním surovinám a uzdravte své tělo.
Antibakteriální hřebíček a antioxidační borůvky
Hřebíček je koření, které je hojně využívané především v zimních měsících k přípravě svařeného vína. Ovšem pro své antibakteriální a analgetické vlastnosti je s oblibou užívaný i v lidovém léčitelství. Někteří léčitelé doporučují žvýkat hřebíček, pokud vás trápí stomatologické problémy. Samozřejmě ale neopomeňte návštěvu zubaře, pokud je to vážné. A pak tu máme borůvky, které jsou nabité antioxidanty. Proto se hodí na detox organismu a také při zánětech močového měchýře. Mají totiž diuretické účinky.
Blahodárné rostliny: Echinacea a mochna nátržník
Echinacea je nejen léčivá rostlina, ale také velmi krásná květina. Její užívání se doporučuje zejména při nachlazení a k posílení imunitního systému. Velice užitečná je ovšem i v kosmetice. Skvěle působí na problematickou pleť a efektivně ji hojí. Vhodná bude tato bylinka i v případě, že užíváte dlouhodobě antibiotika. Váš organismus posílí. A co přinese mochna nátržník? Z jejího oddenku můžete připravit odvar, který lze používat ke kloktání během bolestí krku či při zánětu dásní.
Šípky nabité vitamíny a kopřiva dvoudomá
Pokud máte možnost nasbírat si na zimu šípky, určitě tak učiňte. Oceníte je pro jejich obsah vitamínů. A že jich je požehnaně! Najdete v nich vitamín C, A, E, B1, B2 a K. Tento produkt přírody posílí imunitu. Kromě jiného má protizánětlivé účinky. Nelze se ovšem nezmínit také o pozitivních přínosech kopřivy dvoudomé. I když se jedná původně o plevel, je extrémně zdravá. Připravit z ní můžete přelivy na vlasy anebo chutný špenát, který doplní minerály a vitamíny. Kromě jiného kopřiva pomůže i s redukcí hmotnosti ve formě čaje.
Voňavý rozmarýn a lněná semínka
A na závěr zde máme voňavý rozmarýn, který se s oblibou používá při vaření. Vhodný je ale i pro osoby, které se léčí s nízkým krevním tlakem. Dále dobře působí proti nadýmání i bolesti hlavy. Lněná semínka zase podpoří trávení a vyprazdňování pro značný obsah vlákniny. Zařadit je můžete i do redukčního jídelníčku.
Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC64772/, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cloves, https://www.uaex.uada.edu/counties/miller/news/fcs/fruits-veggies/Blueberries_Full_of_Antioxidants.aspx, https://www.mountsinai.org/health-library/herb/echinacea, https://www.rxlist.com/potentilla/supplements.htm, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34348637/, https://www.mountsinai.org/health-library/herb/stinging-nettle, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-rosemary, https://www.healthline.com/nutrition/foods/flaxseeds