Čištění připálené pánve může trvat i několik desítek minut. Bude záležet na tom, jak dlouho jsou připáleniny na pánvi, a také na tom, jaké prostředky budete používat. Některé totiž fungovat mohou, ale mnohem lepší bude používat domácí metody, které jsou ekologické a levné.
Během chvilky máte spálené jídlo i nádobí
Určitě se vám také někdy stalo, že jste zapomněli na to, že smažíte pokrm pro celou rodinu. Jestliže to znáte, určitě také víte, že je velmi těžké připáleniny vyčistit. Jídlo musíte vyhodit a musíte začít vařit od začátku. Nebude potřeba zasahovat nějak radikálně, stačí jen znát správné triky, díky kterým bude čištění připáleného nádobí hračka.
Děláme spoustu chyb, které nás stojí drahocenný čas a úsilí. Pokud sundáte pánev z hořáku, nikdy byste do ní neměli lít vodu, protože se může poničit její povrch. Čím dříve se ale pustíte do čištění, tím větší bude pravděpodobnost, že se odstraní všechna mastnota a nečistoty. Nejdříve ale nechte nádobí vychladnout, aby se s ním dalo pracovat.
Jak důkladně vyčistit pánev?
Na pánev byste nikdy neměli používat drátěnky nebo hrubé kartáče, které mohou způsobit poškození povrchu pánve, a ona pak nebude správně fungovat. Zkracuje se tím životnost pánve a po krátké době byste museli kupovat novou. Nevyplatí se ani používat poničené pánve, protože se do jídla mohou dostat škodlivé látky. V takovém případě se hodí pánev vyhodit a nahradit ji.
Na čištění pánve nikdy nepoužívejte agresivní přípravky, jako například na čištění trouby. Vyzkoušejte ale tipy našich babiček, které si uměly poradit s mnoha nepříjemnostmi v domácnosti. Potřebovat budete pouze jedlou sodu, která se vypořádá nejen s připáleninami, ale také pohlcuje nepříjemné pachy. Musíte ji nechat působit v pánvi asi 15 minut a pánev pak vymyjte houbičkou.
Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pan