Životní styl

Pravidelný odpočinek prospěje tělu a mysli. Stojí za to odložit na chvíli technologie

Máte náročnou práci, ze které se denně vracíte vystresovaní, a doma pak nedokážete myslet na nic jiného, než co vás zase v práci čeká? Možná byste se měli naučit pořádně odpočívat a tím nemáme na mysli spánek. Ten sice také potřebujete, ale na druhou stranu si můžete ulevit i aktivním sportem. Jak co nejlépe zrelaxovat mozek a vypnout, abyste se na druhý den cítili v nejlepší formě?

I po noci plné spánku může přijít únava

Chodíte spát brzy, ale ráno se budíte unavení? Není to pouze stresem. Dávejte si pozor, jak často odpočíváte. Možná si myslíte, že budete odpočívat při brouzdání na Facebooku nebo jiných sociálních sítích. Opak je pravdou. I při takové činnosti musíte přemýšlet. Většinou je to nad tím, proč má někdo lepší život než vy. Oblíbené filmy nebo seriály mohou být také formou relaxace.

Doporučený článek:  Nastartujte svou imunitu přirozeně. Studená sprcha přináší výhody pro zdraví i krásnou pokožku

Bohužel ne všechny seriály nebo filmy mohou způsobit dobrý pocit. Možná bude lepší, když vypnete nejen mobilní telefon, ale také televizi. Je to zdroj stresu, protože v televizi se můžete dozvědět spoustu negativních zpráv. Mnohem lepší bude vyrazit ven, nejlépe se svými přáteli. Pravidelným pohybem si nejen vyčistíte hlavu, ale také něco uděláte pro své tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojujte proti stresu oblíbenou hudbou

Většina lidí si jako relaxaci dopřává kávu nebo čaj. Společně s dobrou společností si můžete vychutnat skvělé chvilky. Během nich se zbavíte stresu, a to až o 54 %. Vůně kávy ve vás může probudit nové podněty. A také je tu hudba. Kdo by neměl rád kvalitní hudbu? Dnes existuje takových možností, co si pustit za žánr, a každý si najde to svoje.

Doporučený článek:  Nadváha zatěžuje klouby, vazy i páteř

Navíc odborníci dokazují, že milovníci hudby jsou méně vystresovaní, ať se jedná o soukromé, nebo pracovní záležitosti. Při poslechu oblíbené písničky se vám sníží tep a vy nebudete myslet na špatné věci. Čtete rádi? I to je způsob relaxace, který je velmi oblíbený. Už během několika minut se hladina stresu sníží o několik desítek procent. Čím déle budete číst, tím více budete odpočívat.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/stress-relievers/art-20047257