Móda, Rady a tipy

Pivo by měla mít v lednici každá žena. Díky němu bude každý outfit dokonalý

Máte rádi módní barevné oblečení, ale po několika vypráních nelze mluvit o stylu, protože prádlo je vybledlé? Budete překvapeni, ale ještě není nic ztraceno, látky mohou zase zářit barvami, stačí vědět, jak jim vlít do vláken zase život. Oživení barev je totiž možné pomocí snadné metody, pro kterou bude potřeba obyčejné pivo. Ano, čtete správně, pivo není jen lahodný mok, který zahání žízeň, ale poradí si i s vybledlými barvami na textiliích.

Proč barvy rychle blednou?

Jak prát oblečení? Odpověď je skrytá na štítcích uvnitř jednotlivých kousků, pro dokonale čisté prádlo a zamezení vyblednutí barev je nutné dodržovat maximální doporučenou teplotou vhodnou pro praní i program. Některé prádlo se doporučuje prát ručně, jiné na jemný nebo běžný program. Dalším důvodem pro blednutí výrazných barev nebo šednutí světlých odstínů je nedůsledné třídění kusů do pračky. Neméně podstatné je používání příliš agresivních pracích prostředků nebo nadužívání pracího prášku, je vždy dobré řídit se doporučením výrobce. Může totiž dojít nejen k poškození barev, ale také samotných vláken.

Doporučený článek:  Olej usnadní čištění dřezu a ošetří zároveň jeho povrch
Zdroj obrázku: Freepik

Pivo jako lék na barvy

Jednou z možností, kterou znalé hospodyňky využívají ke zvýraznění barev, je použití piva. Tento mok lze použít na ztmavení barev, hodí se proto na použití pro černé, modré nebo fialové odstíny. Při použití piva dochází k ustálení barev nebo jejich osvěžení, navíc nebudou inklinovat k blednutí. Tuto osvěžující koupel lze provést snadno doma v koupelně, stačí si připravit nádobu, do které se vlije pivo a voda ve stejném poměru a oděvy se ponoří do směsi na několik hodin.

Doporučený článek:  Každý typ pleti potřebuje speciální péči

Pozor na praní při vysokých teplotách

Po celou dobu musí být látka ponořená v pivním roztoku, poté stačí vymáchat a vyprat v pračce nebo ručně dle doporučení na štítku. Po vyprání nebudou mít textilie pivní odér. Toto osvěžování barev se doporučuje opakovat každých osm týdnů. Tmavé oblečení perte vždy na nižší teploty, vyhýbejte se praní na prací programy s vyššími teplotami nad 40 stupňů Celsia. Tmavé oblečení také nesušte na přímých slunečních paprscích, protože může dojít k jeho vyšisování.

Zdroj: https://www.appliancesonline.com.au/academy/appliance-talk/ten-amazing-uses-for-beer-besides-drinking/