Zdraví

Ovocné a zeleninové šťávy pročistí organismus a příjemně osvěží

Pravidelný detox by měl podstoupit každý z nás. Především po zimě, kdy máme málo pohybu a dopřáváme si ve velké míře nezdravé potraviny. Takové chlebíčky, cukroví, uzeniny – jsou i u vás přes svátky každý den na talíři? Proto takzvaný „čistič“ vám pomůže z těla vyplavit veškeré toxiny a jiné látky, které tělo nepotřebuje. Jak takovou detoxikaci provádět, aby byla bezpečná?

Co znamená detoxikace džusem?

Předpoklad pro detox je, že čerstvé šťávy nahradí jídlo na celý den. Takže celý den si nedopřejete nic jiného, pouze tekutou stravu. V tento den se vzdejte cukru, kávy, ale i alkoholu. Dopřejete si šest porcí šťáv vytvořených ve smoothie mixéru. Přes den každých 2,5 hodiny vypijte půl litru smoothie. Také si dopřejte dva litry vody nebo bylinkového čaje, nejlépe kopřivu, mátu, měsíček nebo zázvor. Takový detox může trvat jeden den, tři dny nebo klidně pět dnů. Ovšem doporučujeme začít pouze jedním dnem.

Doporučený článek:  Pistácie jsou bohaté na vitamíny a bílkoviny, výborné jsou v dezertu i hlavním chodu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se organismus chová?

Během detoxikace tělo přijímá malé množství energetických živin. Tudíž začne využívat vzniklé zásoby v těle – tuk a bílkoviny. V první řadě se ale bude zbavovat staré tkáně. Již po třech dnech mnoho lidí uvedlo, že získali zpět ztracenou energii a stav jejich pokožky a vlasů se zlepšil. Dokonce jeden kilogram zhubli. Nemusíte držet půst tři dny, i jeden den je skvělý a pro začátek lepší.

Jaké ovoce a zeleninu si dopřát?

Doporučujeme použít zeleninu a ovoce ze zahrady, v bio kvalitě nebo od místních pěstitelů. Jiné produkty dovezené ze zahraničí jsou trhané ještě zelené a navíc obsahují větší množství pesticidů. Ale celkově jakou zeleninu a ovoce vyberete, záleží jen čistě na vás. Doporučujeme vybírat ty, které v sobě skrývají velké množství vody. Další pravidlo zní: 70 procent by měla tvořit zelenina a ovoce by mělo být jen dochucovací přísadou. Například petržel, kapusta, špenát jsou bohaté na kyselinu listovou, vitamíny, minerály a rostlinné enzymy. Také lze přidat koření, jako je zázvor, kurkuma, klidně i máta.

Zdroj: https://loseweightbyeating.com/detox-smoothie-recipes-weight-loss-cleanse/