Stravování

Metody rychlého hubnutí neodpovídají zdravému životnímu stylu

Mezi námi je mnoho lidí, kteří hubnutí podřídí veškeré další priority života. Ztráta hmotnosti není tak rychlý proces, jak se může zdát. Věnujte redukci váhy dostatek času, jedině s trpělivostí můžete zdravě a účinně spálit všechny tuky a shodit nadbytečné kilogramy.

Veškeré rychlé hubnutí je velmi nebezpečné pro lidské zdraví. Snažte se hubnout co nejzdravějším způsobem a dopřejte si dostatek času pro vaši dietu. Všichni se snaží dosáhnout vysněné postavy, ale málokomu se nakonec podaří svého cíle dosáhnout. Ztráta přebytečných kilogramů je velmi náročná především na čas. Nejdůležitější je naučit se na správné stravovací návyky, jedině tak můžete dobře a na dlouho zhubnout.

Doporučený článek:  Neustálá chuť k jídlu je nepřítelem každé diety. Některé potraviny ji potlačí
Zdroj obrázku: Pixabay

Rychlé diety nefungují

Klíčem k úspěchu je kombinace zdravé stravy a aktivního pohybu. Uvědomte si především, že zhubnout nemůžete přes noc, i když by se všem takový zázrak líbil. Povzbuzující články s rychlými dietami jsou sice rychle účinné, zdraví ale rozhodně nepomáhají. Neničte si zdraví rychlými dietami, ty mohou být vašemu zdraví až nebezpečné.

Pozor na tuto dietu!

Dieta zvaná Prolon je pro lidské zdraví až destruktivní. Tato dieta je založená na tom, že nesmíte konzumovat více než 800 kalorií za den. Takové množství dospělému tělu rozhodně nestačí a nikdy nemůže fungovat správně. Dieta je založená především na jednom proteinovém koktejlu, který vám má přinést všechny podstatné živiny a zahnat chuť k jídlu. Tělo bude po pár dnech naprosto vyčerpané z nedostatku živin, vitamínů a minerálů. Brzy bude podvyživené a začne docházet k selhávání orgánů.

Doporučený článek:  Ke kvalitnímu spánku přispěje zdravá a lehká večeře
Zdroj obrázku: Freepik

Další destruktivní dieta

Dieta, která je založená na tasemnici, je velmi nebezpečná pro zdraví. Stále mnoho lidí věří, že s její pomocí zhubnou všechny přebytečné kilogramy. Na vlastní žádost si lidé do svého těla nechávají zavést tasemnici, což je druh parazita, který odebírá s přebytečným tukem také všechny živiny. V dnešní době se tento parazit do těla dostává pomocí speciálních tablet, což ale představuje velké riziko především do budoucna. Při tasemnici v těle lidé pociťují velkou únavu, nevolnost i průjem. Tyto problémy mohou dojít až do konečné tragické fáze smrti.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/tapeworm/symptoms-causes/syc-20378174, https://www.health.com/weight-loss/prolon-diet, https://www.webmd.com/diet/rapid-weight-loss, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6366252