Rady a tipy

Díky správnému praní neztratí podprsenka ani barvu, ani tvar

Mnoho žen se možná ptá, jak často by se měly podprsenky prát. Je to kousek oblečení, který mají ženy denně na sobě, je to spodní prádlo, které by mělo sedět. Praním ale může změnit nejen barvu, ale i tvar a podprsenka po nějaké době už nemusí padnout. Kdy je vhodné ji vyprat a jak často by se tak mělo dělat? Někdo tvrdí, že je nutné ji prát často, jiní zase naopak, aby se nezničila.

Je pravda, že se podprsenka praním časem zničí?

Většina žen má velmi málo podprsenek, jedná se o kousek spodního prádla, který není běžně vidět, ale měl by ženám dokonale sedět. S ohledem na cenu těchto kousků jich ženy doma nemají mnoho. Proto nastává otázka, jak často by se měly podprsenky prát. Dobře zvolená podprsenka, která kopíruje tvar prsou a správně je podpírá, je opravdu velká výhra. Proto ji kupujte jen v kamenných obchodech, kde vám pomohou s výběrem.

Doporučený článek:  Bílá znovu bílou díky jednoduchým domácím metodám: stačí sáhnout do kuchyně nebo lékárničky

Možná se také dozvíte informace o tom, jak podprsenku správně vyprat a jak často to dělat. V tomto ohledu se názory velmi liší. Není nutné to dělat moc často. Častým praním se totiž mohou snadno vytahat a poté už nebudou tak dobře sedět. Podprsenka tak ztratí svůj význam a nezbude nic jiného než si koupit novou. Deformuje se, a pokud ji nevyperete správně, může také ztratit barvu nebo způsobit zdravotní problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak je vhodné podprsenku prát?

Nemusíte ji tak prát pokaždé, když si ji doma sundáte. Můžete stejnou podprsenku používat i několik dní. Alespoň jednou týdně byste ji měli osvěžit. Jestli ji ale neměníte, jednou za několik dní byste ji měl vyprat. Dejte si pozor, jakým způsobem ji perete, protože na tom bude záležet, jak dlouho ji pak budete moci používat. Krajkové nebo hedvábné kousky budou potřebovat speciální ošetření.

Doporučený článek:  Zvětralé pivo si málokdo s chutí dopřeje, pro fíkus je ale největší lahůdkou

Po několika vypráních mohou ztratit svůj tvar, takže je nutné je prát pouze na teplotu, která je uvedená na štítku. Některé podprsenky můžete prát pouze ručně. Při vhození do pračky je možné je dát do síťky, aby se nepoškodily nebo se nevytahaly nitky. Podprsenku pak nikdy nedávejte do sušičky na prádlo, dobře jim nedělá ani ždímání.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-wash-bras/