Zajímavosti

Děti pejsky milují, některá plemena pro ně však nejsou vhodná. Dokážou zaútočit a ublížit

Nejčastěji žijí děti a psi ve velké harmonii a péče o mazlíčka učí naše potomky zodpovědnosti, empatii a respektu k živým tvorům. Některá plemena psů bohužel nejsou kvůli svým genetickým předpokladům zrovna těmi nejlepšími společníky pro batolata. Která to jsou a co je vhodné před nákupem psa zvážit?

Labradoři, zlatí retrívři nebo novofundlandští psi – tato plemena psů jsou skuteční miláčci a k dětem se chovají s maximálním respektem a citem. Bohužel ne všechna psí plemena vykazují tak obdivuhodné vlastnosti.

Doporučený článek:  Jak se správně sbalit na letní dovolenou na Slovensku?

Která plemena se k dětem nehodí?

  • První místo obsadili kříženci. Ti bývají obvykle mezi majiteli velice oblíbení pro svou chytrost, charakter a pevné zdraví. Bohužel s dětmi si příliš nerozumí a často se stává, že mohou být k dětem agresivní, pokousat je nebo se k nim minimálně chovat hrubě či zdrženlivě.

    Zdroj obrázku: Freepik
  • Na druhém místě se umístil americký pitbulteriér. Jedná se o velmi agresivní a nebezpečné plemeno psů. Pitbul je svalnatý a má vysokou odolnost proti bolesti – proto může mít nezkušený majitel problémy s ovládáním takového psa, který se nezalekne skoro ničeho a tam, kam se zakousne, také pevně drží a nepustí.
  • Němečtí ovčáci obsadili třetí místo. Mnoho lidí může být překvapeno, když zjistí, že toto velmi inteligentní plemeno psů se nehodí k malým dětem. Nezapomínejme však, že i ovčáčtí psi potřebují pořádnou výchovu a škádlení malých dětí je může značně obtěžovat a mohou na něj reagovat agresivně.

Mezi další „problematická“ plemena lze zařadit rotvajlery, buldoky, kavkazské ovčáky nebo šarpeje, kteří jsou mimořádně netrpěliví a vznětliví. Dále se ukazuje, že k dětem nejsou vůbec ideální ani oblíbení dalmatini či pekinézové. Nejsou to agresivní plemena, ale nesnášejí dětské mazlení, tahání za ocásek či uši a snahu o kontakt a mají raději svůj klid a pohodu.

Před nákupem jakéhokoliv domácího mazlíčka je třeba dobře zvážit vaše možnosti, především pak to, zda se dokážete spolehlivě ujmout výchovy a zvládat i krizové situace, které mohou nastat.

Zdroj: https://www.thesprucepets.com/worst-dog-breeds-for-kids-4797325