Rady a tipy

Po hnojivu z mléka se kapradiny krásně zazelenají

Kapradiny jsou nenáročné rostliny, které nepotřebují žádnou zvláštní péči. Hodí se tak pro ty, kteří nemají tolik času na zalévání nebo obecně na péči o ně. Důležité je pro kapradiny najít vhodné místo, kde budou neustále stát. Potřebují světlo, ale zároveň nesmí na přímé slunce. Jak kapradiny zalévat a čím je hnojit, aby se jim dařilo?

Kapradiny jsou rostliny, které potřebují vlhkost

Pro kapradiny je důležité, aby byly nejen na dobrém světle, ale měly také dostatečnou vlhkost, kterou mají ve svém přirozeném prostředí. Milovníky pokojových květin určitě potěší, že právě kapradiny nepotřebují žádnou zvláštní péči a odmění se tím, že budou bujně růst. Podpořit je v tom můžete nejen pravidelnou zálivkou, ale také domácími hnojivy. Jaká jsou pro ně nejlepší?

Doporučený článek:  S únavným žehlením bude konec! Trik s kostkami ledu si oblíbily ženy na celém světě

Hodit se bude například mléčné hnojivo. Musíte mléko smíchat s vodou, jinak kapradiny poškodíte. A jak kapradiny zalévat? Záleží na ročním období. V každém bude potřebovat jinou zálivku. Kapradiny jsou velmi náchylné k přelití, proto je potřeba myslet nejen na pravidelnou zálivku. Potřebují dostatek slunečního světla, ale nesmí stát na přímém slunci.

Zdroj obrázku: Freepik

Kapradiny musí mít svěží zelené listy

Kapradiny v květináčích je nutné v létě zalévat 2–3× týdně, ale třeba v zimě jim bude zálivka stačit pouze jednou týdně. Kapradiny zalévejte pouze malinko, protože substrát nemůže být mokrý. Na dno květináče můžete dát keramzit, aby měla přebytečná voda kudy odtékat. Kapradinu můžete nejen zalévat, ale také kropit, protože to miluje a odmění se vám bujným růstem.

Doporučený článek:  Pračka dokáže zachránit i ty nejšpinavější boty. Při praní je důležité myslet na několik pravidel

Kapradiny pak můžete zalévat vodou s mlékem. Pozor na to, vždy musíte tyto dvě suroviny smíchat, samotné mléko totiž může rostlině ublížit. Smíchejte 100 ml mléka s litrem vody a můžete hned zalévat. Mléko použijte nepasterizované a tučné. Pokud se stane, že použijete samotné mléko, z květináče se může časem linout nepříjemná vůně.

Zdroj: https://plantcareforbeginners.com/articles/how-to-take-care-of-a-fern-indoors