Stravování

3 tipy na nejlepší snídaně z celého světa, které dodají energii na celé dopoledne

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Tuto větu všichni známe, i když se tím hodně lidí neřídí. Odborníci upozorňují na to, že je to pravda a snídat bychom měli všichni. Pomůže vám zhubnout nebo si udržet štíhlou linii a zdravé tělo. Záleží ale na tom, jakou snídani si připravíte. Koblihy nebudou nejlepší volbou. Co si připravit, abyste se cítili během celého dne dobře?

Shakshouka jako exotická snídaně

Jemenské jídlo s názvem shakshouka zní velmi exoticky. Na přípravě tohoto pokrmu ale není nic složitého. Jedná se o omáčku z rajčat, paprik a cibule, ke které přidáte dušená vejce. Vše dochutíte kmínem a koriandrem. Přidat můžete také petrželku, bazalku nebo pažitku.

Shakshouka je zdravá, protože obsahuje hodně bílkovin v podobě vajec, draslík z rajčat a vitamín C z paprik. Získáte díky tomu komplexní snídani a budete se cítit sytí během celého dopoledne. Navíc vaše tělo získá mnoho vitamínů a minerálů, které potřebuje k fungování.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladká snídaně pro děti, dospělé i diabetiky

Ovesná kaše s ovocem je naprostá klasika. Hodně lidí nad ní ohrnuje nos, ale ovesné vločky jsou pro naše tělo extrémně důležité. Podpoří náš metabolismus a trávicí systém. Obsahují také vitamíny E, B, draslík, hořčík, železo, zinek, mangan, měď a vlákninu. Přidejte do vloček kravské nebo rostlinné mléko a každý den jiné ovoce. Bobule jsou nejlepší, protože obsahují hodně antioxidantů.

Veganská snídaně, kterou připravíte během chvilky

Kombinace avokáda, matcha čaje a ovoce je na ráno ideální. Avokádo je vitamínovou bombou a japonský matcha čaj dokáže snížit cholesterol, čistit tělo od toxinů a zlepšuje imunitu. Nezapomínejte ale ani na ovoce, které vám dodá další vitamíny a minerály. Všechno můžete vložit do mixéru a udělat si smoothie bowl, takže budete mít snídani během pár vteřin a vždy bude chutnat skvěle a můžete si tam vždy přidat jiné ovoce.

Zdroj: https://www.thrillist.com/eat/nation/world-s-best-breakfast-the-best-traditional-breakfast-from-around-the-world-thrillist-nation