Životní styl

Nejčastější důvody, kvůli kterým se hubnutí nedaří

Již několikátý rok po sobě se snažíte zhubnout do plavek a vypadat božsky? Jenže opět tomu tak není? Nevyšlo to? Mnohdy nebývá potíž jen v lenosti či porušování diety. Abyste dosáhli kýženého výsledku, bude třeba zjistit, proč se vám nedaří zhubnout a kdo nebo co je tím viníkem.

Nebuďte tolik kritičtí

Teď si řekněte pravdu, jak se stavíte ke své dietě? Zrazujete se? Možná ne navenek, ale vnitřně? Jsou vaše myšlenky pozitivní a věříte, že vaše snaha přivede kvalitní a viditelné výsledky? Pokud tomu tak není, vězte, že se vám nikdy nepodaří zhubnout, protože nejste dostatečně motivováni a od diety či cvičení brzy ustoupíte. To stejné platí, když déle nevidíte žádné výsledky. Nedělejte to, věřte si a hubněte!

Doporučený článek:  Ke kvalitnímu spánku přispěje zdravá a lehká večeře
Zdroj obrázku: Freepik

Možná je v tom skryté onemocnění

Příprava na hubnutí by měla být obsáhlejší, a ne ze dne na den si říct „tak, od zítřka hubnu“. Pokud jste někdy dříve již dietu drželi, ale marně, nic na vás nezabralo, nehladověli jste, nelenivěli jste a neporušovali jste dietu, možná nebude špatné, když si před hubnutím necháte vyšetřit štítnou žlázu, hormonální poruchy, necháte si udělat test na cukrovku, rozbor alergií na potraviny, například celiakii. Je toho více. A pokud opravdu chcete zhubnout, prodiskutujte vše se svým ošetřujícím lékařem.

Doporučený článek:  Drahé krémy jsou zbytečné. O mladistvou pleť je třeba pečovat především zevnitř

Cvičení je pro vás mučení?

Vnímáte cvičení spíše jako trest, nebo jako něco, na co se každý týden těšíte? Pokud je to první volba, věřte, že se vám bude hubnout velmi špatně. Nebudete mít tak velkou motivaci a brzy hubnout přestanete. Proto vám doporučujeme, abyste si vybrali svou oblíbenou aktivitu, při které budete hubnout, a navíc vás bude bavit. Pokud milujete jízdu na kole, rychlou chůzi nebo plavání, věnujte se takovému sportu, který vás baví.

Doporučený článek:  Zůstaňte zdraví a fit po celou zimu. Švestky jsou pokladem, který můžeme jíst každý den
Zdroj obrázku: Freepik

Stravě buďte věrní a nepodléhejte stresu

Začínáte vždy s plnou motivací, jíte velké množství zeleniny, vynecháte paštiky, klobásky, tučná masa, sladkosti, zmrzliny a jiné, jenže najednou přijde stres! Rozbitá lednice, hádka s partnerem, těžký den v práci, no, je toho opravdu hodně! A co uděláte jako první? Dáte si čokoládu? Zmrzlinu či fast food? Ani jedno! Nenechte se vyvést z míry. Raději si běžte zaběhat, jeďte na kole nebo si dopřejte uklidňující koupel.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/g4467/summer-weight-loss-tips/