Stravování

Nahradit sladkosti něčím zdravým není těžké. Domácí dobroty zachutnají i dětem

Sladkosti jsou oblíbené nejen u dětí, nedá na ně dopustit ani mnoho dospělých. Nejsou ale vhodné do zdravého životního stylu, a proto spousta rodičů přemýšlí nad tím, jak udělat domácí zdravé pochoutky, které budou dětem chutnat a nebudou plné chemických látek. Sladkosti jsou jako droga, jednou je ochutnáte a budete je chtít pořád. Zdravější variantu si můžete dopřát bez výčitek.

Co patří do zdravých sladkostí?

Jestliže máte rádi sladké, tak určitě víte, že pro lidské tělo sice znamenají krátkodobou útěchu, ale z dlouhodobého hlediska nejsou sladkosti vůbec vhodné. Cukry a tuky se ukládají v našem těle a postupem času se naše tělo začne měnit a mohou nastat problémy, jako je obezita, cukrovka nebo srdeční onemocnění. Dalším problémem je zubní kaz, který se bude tvořit, pokud bude spotřeba sladkostí nadměrná.

Doporučený článek:  3 koktejly pro krásnou postavu a pevné zdraví: nálož vitamínů pro každý den

Sladkostí se ale nemusíte vzdávat, můžete je nahradit zdravější variantou. Připravit si je můžete pomocí ovoce, ať čerstvého, nebo sušeného, a místo klasického cukru zkuste zdravější sladidla, jako je stévie, xylitol nebo čekankový sirup. Domácí sladkosti budou chutnat i dětem, navíc je můžete zapojit do výroby a o to větší budou mít radost, že se jim sladkost povede.

Zdroj obrázku: Freepik

Běžné sladkosti jsou plné chemie a dalších složek, které nejsou pro děti vhodné

Součástí každé sladkosti je palmový tuk, stabilizátory, aromata nebo barviva. To všechno jsou složky, které nepatří do dětského tělíčka. Můžete si ale vyrobit domácí sušenky a pokaždé mohou být jiné. Stačí si připravit zdravější mouku, ořechy, kvalitní čokoládu nebo sušené ovoce. Těsto na sušenky najdete na internetu a dozdobit si výsledné kousky můžete podle chuti.

Doporučený článek:  Poznejte tajemství dokonalého čaje a užijte si rituál, ve kterém se snoubí vůně s chutí

Místo sladkostí můžete dětem připravit ovocný salát, který bude přizpůsobený jejich věku. Nemusíte ovoce smíchat v míse, ale připravit ho na talíř jako zvířecí obličej nebo oblíbenou činnost dětí. Mohou hádat, co mají na talíři, a postupně „uzobávat“. Doma si snadno připravíte také želé, které se hodí také pro ty, kteří mají nemocná játra nebo žaludek. Zkuste si vyrobit vlastní gumové medvídky, uvidíte, že neuděláte chybu.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/healthy-desserts-for-kids/