Zdraví, Životní styl

Tyto pozitivní návyky vás udrží fit i po šedesátce

Dlouhověkost nemusí být pouhý sen. Když změníte svůj životní styl a jídelníček, můžete se dožít vysokého věku. Budete se divit, ale na změnu životního stylu není nikdy pozdě. Udělat to můžete i po šedesátce, abyste prodloužili svůj život a udrželi se zdraví. Poradíme vám pár základních zásad, kterých byste se měli držet v každém věku.

Choďte do společnosti i k lékaři

Přátelství a společnost dalších lidí jsou velmi důležité i v pokročilém věku. Jakmile se cítíte osamělí, riziko vzniku demence se zvýší až o 50 %. Měli byste proto trávit čas se svou rodinou, přáteli a věnovat se aktivně svým koníčkům. Může se přitom jednat o cokoli. Ať jde o čtení, zahradničení, nebo cestování, neměli byste se omezovat jen proto, že jste dosáhli šedesátky.

Doporučený článek:  Nedostatek vitamínu D se projeví na kůži, zhorší se nálada a imunita

Pravidelně byste měli vyhledávat také společnost lékařů. Není to zrovna příjemné, ale nesmíte podceňovat pravidelné preventivní prohlídky. Kontrola krevního tlaku, cholesterolu a dalších zdravotních faktorů je velmi důležitá. Nezapomínejte ani na očkování, které vám obvodní lékař zajisté doporučí. Nepodceňujte jeho rady a nechte se naočkovat. Může vám to zachránit život.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezte konzumaci alkoholu

Konzumace alkoholických nápojů zvyšuje riziko rakoviny. Čím vyšší je váš věk, tím vyšší je riziko nejrůznějších onemocnění. Alkohol vašemu zdraví rozhodně neprospěje. Příležitostná sklenka vína nikomu neublíží, ale nepřehánějte to.

Doporučený článek:  Mozek potřebuje pravidelný odpočinek a pauzu od digitálního světa

Nezapomínejte na fyzické ani mentální aktivity

Většina lidí s přibývajícím věkem zanedbává pohybové aktivity. Nedělejte to. Choďte na procházky, výlety nebo túry. Udržíte si díky tomu svalovou hmotu, zlepšíte metabolismus i spánek. Díky tomu snížíte riziko nemocí a udržíte se fit.

Mozek je také sval, a proto ho musíte posilovat. Skvělé je čtení, luštění křížovek nebo skládání puzzle. Existují i knihy, kde jsou nejrůznější rébusy nebo cvičení na paměť. Začleňte do svého života tyto aktivity a budete mnohem zdravější.

Zdroj: https://www.eatthis.com/news-live-longer-after-age-60/