Zdraví, Životní styl

Lepší než antidepresiva. Smích vyřeší každý problém, zlepšuje vztahy i pomáhá od bolesti

Smích uzdravuje – je to dávno známá věc, kterou bychom se měli řídit. Smích totiž dokáže vyléčit veškeré psychické problémy. Zlepší vám náladu, a pokud se smějete po boku někoho, koho máte rádi, bude o to intenzivnější a zdravější. Náročné situace mohou být u každého různě často, ale veselé a vtipné historky by nikdy neměly zapadnout.

Zvládněte emoce pomocí smíchu

Smíchem můžete ovládat své emoce, stres, smát se můžete i v situacích, kdy to není příliš vhodné, ale někomu to může přijít vtipné. Určitě znáte situace, kdy někdo řekne něco vážnějšího, ale vy vyprsknete smíchy – prostě v tu danou chvíli vám to přijde veselé, ostatním ale nikoli. Většinou se tak lidé omluví za svůj výpad. Smíchem dokážete odstranit například bolesti hlavy, zlepšíte si svůj psychický stav.

Uvolníte stres, a tím pádem celé své tělo. Smíchem se snižuje krevní tlak, lépe pracují orgány a díky tomu se rozšíří cévy a pokožka bude lépe okysličená, což znamená, že bude lépe dýchat a bude zdravější. Navíc vám nebudou přibývat vrásky, maximálně ty od smíchu, a ty budou na vašem obličeji vypadat dobře. Smích posiluje také imunitní systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Smíchem si můžete snadno druhého získat

Smích ovlivňuje spoustu hormonů. Endorfiny jsou hormony štěstí, takže se vám smíchem okamžitě zlepší nálada, ať byla předtím jakákoliv. Smích zaručí, že se na svět budete dívat trochu jinak a lépe. Zlepšíte si také paměť a budete se lépe soustředit. Smíchem můžete vyléčit také špatné vztahy v rodině nebo mezi přáteli.

Smích vyjadřuje, že má daný člověk smysl pro humor, umí se zasmát, je to veselá osobnost, kterou by k sobě chtěl každý. Takový člověk bude skvělým partnerem do života, protože ho bude brát s lehkostí. Když narazíte na cizího člověka, který se bude neustále usmívat, rozhodně jste natrefili na někoho, kdo má život rád a umí se bavit.

Zdroj: https://www.gaiam.com/blogs/discover/7-health-benefits-of-laughter