Zdraví

Červené maso ve velkém množství tělu neprospívá

Poslední dobou se často hovoří o negativních účincích masa na náš organismus. Maso bychom v ideálním případě měli konzumovat jen několikrát týdně. A to v co nejlepší kvalitě. Levné maso může obsahovat mnoho škodlivých látek. Červené maso může konkrétně zvýšit riziko revmatoidní artritidy.

Maso nemusí být jen škodlivé

Je důležité vědět, že maso obsahuje také mnoho důležitých živin. Jeho nadměrná konzumace však zvyšuje riziko řady nemocí. Bolest kloubů je často příznakem některých zdravotních problémů, ale může být také důsledkem nesprávné životosprávy, například konzumace červeného masa. Přispívá také k rozvoji zánětu spojeného s poškozením tkání, které vytvářejí klouby.

Doporučený článek:  Detoxikace zrychlí metabolismus a vlije do žil novou energii. Žádná složitá dieta přitom není potřeba

Na jedné straně je maso zdrojem zdravého proteinu a železa lépe absorbovaného než železa z rostlinných potravin. Na druhé straně mezi jeho nezdravými složkami je cholesterol a tuk, které jsou zdrojem nasycených mastných kyselin. Prospěšné složky můžeme nalézt i v jiných potravinách, i když většinou v menším množství.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezdravé zpracování masa

Kromě toho se zpracované maso podrobuje různým procesům, aby se zajistila trvanlivost, jako je solení nebo konzervování. A co víc pro zlepšení chuti nebo vůně se k němu často přidávají chemické sloučeniny, které mohou být škodlivé pro zdraví. Mnohé výrobny masa používají při krmení zvířat různá chemická krmiva, ze kterých se pak látky dostávají i do masa. Zkuste ho raději kupovat od místního farmáře.

Doporučený článek:  Zázvorová tinktura pomůže s bolestmi hlavy i kloubů

Jelikož už i mnohé studie potvrdily, že nadměrná konzumace červeného masa způsobuje mnohé nemoci jako cukrovku, rakovinu nebo ischemickou chorobu srdce, začalo se uvažovat o různých náhražkách masa. Jako alternativu můžete konzumovat bílé maso, a to krůtí, kuřecí, telecí, toto maso obsahuje méně tuku a cholesterolu. Nebo zkuste hledat živiny v potravinách rostlinného původu.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17288585/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3025929/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/326156, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9249520