Aktuality, Rady a tipy

Zima láká k cestám do oblíbených zemí

Zima může být kouzelným obdobím pro cestování, pokud máte rádi sníh, hory a zimní sporty, nebo pokud se jednoduše toužíte ponořit do krásné zimní krajiny. Ať už hledáte romantický útěk na horách, adrenalinové dobrodružství nebo klidné chvíle prozkoumávání městských vánočních trhů, existuje řada atraktivních zimních destinací po celém světě. Zde je přehled několika míst, která stojí za návštěvu během zimy.

1. Alpy, Evropa:

Alpy jsou klasickým evropským střediskem zimních sportů. Tato horská řetězec nabízí nekonečné možnosti lyžování, snowboardingu a turistiky. Destinace, jako je francouzský Chamonix, švýcarský Zermatt nebo rakouský St. Anton, jsou mezi milovníky zimních sportů velmi oblíbené.

2. Japonsko:

Japonsko v zimě nabízí úchvatné krajiny a jedinečné zimní zážitky. Hokkaido je známé pro své skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding. Také si můžete užít relaxaci v horkých pramenech (onsen) a pozorovat sněžné opice v národním parku Jigokudani Monkey.

Doporučený článek:  Jak na zarostlý nehet: Pomohou koupele, led i přebaly. Vše se dá zvládnout v pohodlí domova

3. Kanada:

Kanada je zemí krásného zimního ráje. Můžete se vydat do Alberta a navštívit Národní park Banff, kde se budete moci potulovat po nádherných ledovcích a pozorovat divokou zvěř. Pokud jste lyžaři nebo snowboardisté, můžete si užít kvalitní terény v British Columbia nebo Quebecu.

4. Island:

Island v zimě nabízí zcela jedinečné zážitky. Můžete navštívit ledovce, pozorovat polární záři a ochutnat tradiční islandská jídla. Je to také ideální místo pro dobrodružné cesty na sněžnicích nebo prozkoumání ledových jeskyní.

5. Norsko:

Norsko je známé svými krásnými fjordy a v zimě se stává zemí pohádkového zimního kouzla. Můžete si užít sjezdové lyžování a pozorovat polární záři na severu země. Návštěva Norska v zimě je také skvělou příležitostí pro ochutnávku tradiční norské kuchyně.

Doporučený článek:  Toužíte po jemných vlnách bez tepelných úprav? Takto snadno to jde
Zdroj obrázku: Freepik

6. Švýcarsko:

Švýcarsko je synonymem pro luxusní zimní dovolenou. Můžete se vydat do známých středisek, jako je Zermatt nebo Verbier, a užít si sjezdové lyžování, snowboarding a pozorování alpské krajiny. Večer si můžete vychutnat tradiční švýcarský fondue.

7. Jižní Korea:

Jižní Korea je skvělou destinací pro lyžování a snowboarding. Oblast Pyeongchang, kde probíhaly Zimní olympijské hry v roce 2018, nabízí kvalitní terény a moderní lyžařská střediska.

8. Rakousko:

Rakousko je známé svými alpskými scenériemi a zimními sporty. Můžete navštívit romantický Salzburg nebo se vydat na sjezdovky v oblasti Tyrolska.

Doporučený článek:  Jak si po padesátce vybrat vhodný účes?

9. Finsko:

Finsko je zemí tisíců jezer a v zimě se mění v zimní pohádku. Můžete si vyzkoušet zimní rybaření, jízdu na saních tažených soby a pozorování polární záře.

10. Nový Zéland:

Nový Zéland je perfektní destinací pro ty, kteří chtějí zažít zimu na jižní polokouli. Můžete navštívit jižní ostrov a vydat se na dobrodružné túry nebo lyžování na ledovci.

Nezáleží na tom, zda máte rádi adrenalinové zážitky na sjezdovkách, romantické procházky ve sněhu nebo pozorování polární záře, svět nabízí nespočet atraktivních zimních destinací pro každého. Zima je dokonalým časem na objevování nových míst a vytváření nezapomenutelných vzpomínek. Takže si připravte bundu a rukavice a vyražte na zimní dobrodružství!

Zdroj: https://blog.zenhotels.com/top-10-hot-and-cold-destinations-for-your-winter-vacation/