Rady a tipy

Vývar získá nejlepší chuť při použití vody o správné teplotě

Milujete vývary a chcete pro svou rodinu udělat ten nejlepší? Prozradíme vám jednoduchý trik, díky kterému to bude snadné. Vývar totiž patří mezi nejoblíbenější polévky vůbec. Základem tohoto výjimečného pokrmu je nejen kvalitní maso a zelenina, ale také voda, ve které se budou potraviny vařit. Potom už záleží na vás, jestli polévku doplníte nudlemi, nebo játrovými knedlíčky.

Vývar má jedinečnou chuť

Každá rodina bude mít svůj tradiční recept, podle kterého vývar vaří už několik generací. Postupně si ho můžete vylepšit k vlastní dokonalosti, jeden trik ale ocení každá hospodyňka. Jak uvařit chutný a silný vývar, který vás postaví na nohy například po kocovině? Polévka patří mezi oblíbené, protože je vlastně velmi jednoduchá. Vývar můžete buď táhnout několik hodin, nebo si pomoci kvalitními hrnci, které proces vaření urychlí.

Víte, jestli je lepší dávat maso do studené vody, nebo počkat, až se bude vařit? Je to zásadní otázka, která může ovlivnit chuť výsledného vývaru. Spousta lidí si to dělá po svém, pokud ale dodržíte následující postup, můžete se těšit na vývar, který překvapí vás samotné! V jaké vodě tedy maso vařit? Chcete mít aromatický vývar, nebo maso budete ještě potřebovat do jiného pokrmu?

Zdroj obrázku: Freepik

Maso ve studené vodě dodá vývaru chuť

Když maso vložíte do vroucí vody, bude se vám dobře používat ještě do jiných pokrmů. Dlouho se totiž nebude vařit, a tím si zachová nejen svou chuť, ale také šťavnatost. Ta se nepřenese do vývaru, ale využijete ji právě při přípravě druhého chodu. Jestli ale maso vložíte do studené vody, tak tím, že se maso bude vařit, bude sušší. Bude se také déle vařit, ale má to také své výhody.

Vývar totiž bude silnější, výživnější a dodá vám spoustu energie a vitaminů. Nezapomínejte ale na to, že je nutné sbírat pěnu z povrchu vývaru pomocí děrované lžíce. Tím, že maso vložíte do studené vody a bude se vařit, jí bude mnohem více než v případě, kdy maso vkládáte do již vroucí tekutiny.

Zdroj: https://homesteadingfamily.com/broth-tips/