Rady a tipy

Výborný domácí prostředek na zdravotní komplikace. Až ho jednou vyzkoušíte, už v lékárně nikdy nenakoupíte

Jedlá soda je produkt, který koupíme za pár korun jak v potravinách, tak i třeba v drogerii. Nejčastěji ji využíváme do pečení a vaření. Poslední dobou se velmi rozšířilo používání jedlé sody k čištění a mytí ploch v domácnosti. Co ale asi nevíte, je to, že jedlou sodu můžete přibalit také do své domácí lékárničky.

Co to vlastně jedlá soda je?

Jedlá soda je na zemi od nepaměti. První známky se objevily za dob dobývání Ameriky, kdy si objevitelé všimli bílého prášku, který perfektně funguje při domácím pečení. Jedlá soda je hovorový a obchodní název pro hydrogenuhličitan sodný, který kromě potravinářského využití pohlcuje pachy, neutralizuje kyseliny a má čisticí účinky. Hlavně díky čisticím vlastnostem je vhodný v medicíně.

Aplikace jedlé sody

Hydrogenuhličitan sodný podporuje regenerační schopnosti organismu a hlavně zabraňuje infekci a zastavuje pohyb bakterií. K použití na rány je nejvhodnější z jedlé sody vytvořit pastu. Tu vytvoříte smícháním jedné lžičky vody s jednou lžičkou jedlé sody. Takto připravenou směs je vhodné natřít na postižené místo. Pamatujte, že takovouto léčivou pastu není vhodné používat na otevřené rány, ale vhodné je ji použít na místa po bodnutí hmyzem, drobné popáleniny a místa nateklá například po očkování.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda pročišťuje tělo

Tento prášek je také vhodný k očistě těla od toxinů a k normalizaci pH v těle. Za tímto účelem by měl být každý den očisty konzumován nápoj připravený z vody a rozpuštěné jedlé sody. Při překyselení organismu si do nápoje můžete přidat také cukr. Pamatujte, že očista organismu pomocí jedlé sody by neměla trvat déle než tři týdny.

Pálení žáhy

Pokud vás pálí žáha a nemáte doma žádné prostředky z lékárny, zkuste ve sklenici vody rozpustit jednu lžičku jedlé sody. Soda způsobí vyrovnání pH v žaludku a uvolní přebytečné vzduchové bubliny z trávicí soustavy.

Zdroje:
https://www.webmd.com/a-to-z-guides/baking-soda-do-dont
https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-beauty-baking-soda-health